Z pamięcią w Dniu Życia Konsekrowanego

Przypadający, w święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji nazywanym również świętem Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony został w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II. Tego dnia myślą, sercem i wdzięczną modlitwą ogarniamy tysiące osób, braci i sióstr posługujących z oddaniem wspólnocie Kościoła.

Niepokalanki, Służebniczki Maryi, Urszulanki, Elżbietanki, Salezjanki, Pasterzanki, Redemptoryści, Paulini, Franciszkanie, Marianie i wiele, wiele innych wspólnot posługujących w habitach i skrytości poświęcenia się Bogu. Jakże z wieloma dane jest nam współpracować poprzez dzieło Akcji Katolickiej w całej Polsce. Wszystkim wyrażamy naszą wdzięczność, za wspólną drogę misyjnego Kościoła, za ofiarowany dar modlitwy, otwartość i życzliwość a nade wszystko za jedność w działaniu.

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej zapraszam wszystkich Was do łączności duchowej i otoczenia ufną modlitwą wszystkie osoby konsekrowane, posługujących wokół nas Siostry i Braci. Gromadząc się na Mszach św. szczególnie w tym dniu, ale też podczas indywidualnej modlitwy wspólnie dziękujmy Bogu za każdy dar powołania, wypraszając całym wspólnotom i każdemu z osobna potrzebne łaski. Pamiętamy i dziękujemy za każdą pomoc, liczne spotkania, wspólne inicjatywy, niezwykłe oddanie i codzienną posługę.

W imieniu Akcji Katolickiej w Polsce

Urszula Furtak, prezes

Na zdjęciu z Siostrą dr Katarzyną Więcek FMA, ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (Siostry Salezjanki), posługującej w Biurze Prawnym Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.