Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim

Po raz piętnasty odbędzie się w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie wprowadzające nas w treści nowego Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, przygotowanego przez Komisję Duszpasterstwa KEP na lata 2023/2024.

Podobnie jak w latach ubiegłych serdecznie zapraszamy PT Członków Akcji Katolickiej w Polsce oraz Księży Asystentów na to ważne wydarzenie duszpasterskie, które odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 r. Zachęcamy, aby uczestnicy Forum, reprezentujący DIAK, podzielili się z innymi osobami zaangażowanymi wskazaniami dotyczącymi możliwości większego udziału świeckich członków wspólnoty w życiu Kościoła.

Tegoroczne Forum pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, które swoim patronatem obejmuje ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu.

Po Eucharystii, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, znani i cenieni prelegenci przybliżą uczestnikom sesji treści hasła Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które towarzyszyć będą pracy duszpasterskiej w diecezjach i w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu 2023 roku. Słowo wstępne wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a wykład okolicznościowy przedstawi kard. Dominik Duka OP.Szczegółowy program w załączeniu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 września br. drogą elektroniczną  za  pośrednictwem strony: forum2023.pl   Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 668 385 356.

W imieniu organizatorów z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem

/-/Bogumiła Kania-Łącka

Prezes Zarządu DIAK

/-/ks. kan. Roman Dworacki
Asystent Kościelny DIAK


Program wydarzenia w PDF