Zapraszamy na uroczystości ku czci Świętego Wojciecha!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 22 i 23 kwietnia 2023 w Gnieźnie Akcja Katolicka w Polsce włączy się w doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Udział w tegorocznej uroczystości przypadającą w 1026 rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha, zgłaszają przedstawiciele Akcji Katolickiej kolejnych diecezji. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności duchowej. Przybywamy ze sztandarami i emblematami Akcji Katolickiej.

Uroczystości rozpoczną się w sobotni wieczór 22 kwietnia nieszporami o św. Wojciechu w Bazylice Prymasowskiej o godz. 19.30. Po nich procesja z relikwiami św. Wojciecha, św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych przejdzie ulicami Gniezna do kościoła św. Michała. Wieczorne uroczystości zakończy tam Apel Jasnogórski.

W niedzielny poranek 23 kwietnia ponownie zgromadzimy przy kościele św. Michała by o godz. 9.15 wyruszyć w uroczystej procesji z relikwiami i pocztami sztandarowymi na plac przed Katedrą gdzie o godz. 10.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Metropolita Gdański, Arcybiskup Tadeusz Wojda.

Św. Wojciechu nasz mężny Patronie, kolejny raz wraz z naszą obecnością i trwaniem na wspólnotowej modlitwie, przyzywać będziemy Twojego wstawiennictwa przed Panem. Spraw byśmy jak Ty byli świadectwem dla świata i przykładem życia wg Twojego wzoru. By każdego dnia na polskiej ziemi, wzrastała chwała Boża, także za naszą Akcji Katolickiej przyczyną.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Zarządu KIAK

Urszula Furtak, prezes