Zatrzymaj się na chwilę – rekolekcje kapłańskie dla Asystentów Diecezjalnych Akcji Katolickiej

Zakończyły się rekolekcje kapłańskie dla Asystentów Diecezjalnych Akcji Katolickiej, które zorganizowano w domu rekolekcyjnym diecezji legnickiej w Szklarskiej Porębie. Uczestniczyli w nich kapłani z 12 diecezji wraz z Biskupem Markiem Mendykiem – Krajowym Asystentem Akcji Katolickiej. Rekolekcje poprowadził Biskup Ignacy Dec.

Zatrzymaj się na chwilę, odetchnij pięknem świata. Zatrzymaj się na chwilę, zauważ swego brata. Zatrzymaj się na chwilę, nad tym co w sercu kryjesz, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz.

Czas rekolekcji w myśl przywołanych przez bpa Ignacego słów znanej piosenki religijnej: „Zatrzymaj się na chwilę”, był okazją, by zachwycając się dziełem Stwórcy i oddychając duchowo pięknem stworzonego świata w malowniczej zimowej scenerii Karkonoszy, zauważyć swego brata, kapłana nie tylko z dwunastu diecezji w Polsce, by zobaczyć co kryje się w kapłańskim sercu, czyli skąd duchowo przybywam i dokąd zmierzam, by pomyśleć po co żyjesz w znaczeniu Wierzę w Kościół Chrystusowy, któremu służę jako Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej, czerpiąc moc z Eucharystii, a wszystko to w kontekście dzieła Ewangelizacji, które jest WSPÓLNOTOWYM działaniem. Rekolekcjonista bp Ignacy Dec przypomniał, iż Pan Jezus nie wysyłał w pojedynkę, ale po dwóch (Łk 10,1-12), a zatem troska o rozwijanie współdziałania członków Akcji Katolickiej i Asystentów.