Zebranie Krajowej Rady Misyjnej

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie 22 maja br. odbyło się zebranie Krajowej Rady Misyjnej. Zebranie rozpoczął bp Jan Piotrowski, Biskup Kielecki, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji zaznaczając, że szeroka współpraca misyjna jest otwarciem na horyzonty Kościoła. O dojrzałości misyjnej świadczy wiele polskich diecezji, które to realizują wielkie dzieła misyjne. Misje jako takie ciągle pozostają sprawą wiary a nie organizacji.

W agendzie bogatego spotkania znalazło się wiele spraw i kierunków działalności misyjnej w tym m.in. sprawozdanie z działalności Komisji ds. Misji, podsumowanie roku jubileuszowego w Papieskich Dziełach Misyjnych i roku beatyfikacji bł. Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Swoje zaangażowanie w dzieła misyjne przedstawili również przezłożeni zgromadzeń zakonnych męskich i żeńskich.

Krajowa Rada Misyjna powołana została przez KEP w maju 2005 roku. Do Rady powołano 38 członków reprezentujących: Komisję KEP ds. Misji, Papieskie Dzieła Misyjne, diecezjalnych dyrektorów PDM, zgromadzenia zakonne, stowarzyszenia i wspólnoty wspierające pracę misjonarzy. Akcję Katolicką w Polsce reprezentuje Urszula Furtak, prezes, która wzięła udział w zebraniu.