Świętowali radość narodzin Zbawiciela

W Sali Konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich, 10 stycznia 2024 roku miało miejsce spotkanie opłatkowe Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy wspólnie dzieląc się radością z Bożego Narodzenia oraz daru pontyfikatu Św. Jana Pawła II.

Spotkanie stało się też okazją do wsłuchania się w nauczanie Papieża Polaka. Swoja refleksją „Jak umrzeć zdrowo? podzielił się dr Paweł Grabowski, twórca opieki hospicyjnej na terenie Podlasia, laureat nagrody TOTUS TUUS 2023.

Noworoczne spotkanie Fundacji DNT stało się też okazją do podsumowań i podziękowań, skierowanych także do środowiska Akcji Katolickiej za włączenie się organizację XXIII Dnia Papieskiego oraz innych wydarzeń Fundacji w tym obozów dla młodzieży podczas wypoczynku wakacyjnego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Episkopatu oraz włodarze Miejscowości Papieskich a także przedstawiciele środowisk wspierających Fundację. Akcję Katolicką w Polsce reprezentowała prezes Urszula Furtak, której towarzyszył małżonek Ryszard Furtak Prezes DIAK Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, która włączyła się w lipcu 2023r w przyjęcie w ramach wakacji ponad 500 studentów FDNT oraz Elżbieta Olejnik, członek Zarządu KIAK, wiceprezes DIAK Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

Warto nadmienić, że w wakacje 2024r. planowane są obozy FDNT m.in. w Diecezji Bielsko- Żywieckiej i Gnieźnie.

Elżbieta Olejnik