11 listopad w POAK Zblewo
Od czternastu lat ? 11 listopada stajemy przed pomnikiem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z różańcem w ręku by błagać naszą Matkę i Królową dziękować Jej za opiekę i prosić o pomoc dla Polski, gdyż nasza umiłowana Ojczyzna potrzebuje odrodzenia duchowego, moralnego, kulturalnego i gospodarczego.
Modliliśmy się po pierwsze o „żywą więź na co dzień z Panem Bogiem”, bo tylko tam, „gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość”;
– po drugie, by naród wrócił do wierności w prawdzie i do uczciwości;
– po trzecie, by Polacy dbali o odbudowę trwałej i kochającej się rodziny;
-oraz zadbać o, szkolnictwo, w którym znowu będą promowane wartości i wychowanie narodowo-patriotyczne.
Modliliśmy my się również za wstawiennictwem Świętych Patronów Polski za naszą Ojczyznę, by trwała przy swej ponadtysiącletniej tożsamości chrześcijańskiej i oparła się laicyzacji.
W pierwszej tajemnicy chwalebnej prosiliśmy szczególnie o łaskę Twego Pokoju w sercach każdego Polaka i Polki, w drugiej prosiliśmy szczególnie o łaskę dobrego wypełniania przez nasz naród Twoich słów i przykazań, w trzeciej o działanie Ducha Świętego w życiu naszego narodu, w czwartej dziękowaliśmy za wszystkie dary i łaski otrzymane za przyczyną NMP i tej modlitwy a w piątej uwielbialiśmy Miłosierdzie Pana za dary jakimi obdarza nasz naród poprzez Maryję Królową Różańca Świętego.
Od początku naszej modlitwy liczba z nami modlących stale przybywa.
———————————————
XIX Dni Społeczne w POAK Zblewo
W ramach XIX Dni Społecznych Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprosił do naszej wspólnoty na niecodzienny koncert?.
Nasza świątynia codziennie słyszy muzykę i cichy śpiew wiernych. W niedzielę często chwali Pana parafialna Schola i chór. W czerwcu rozlegają się dźwięki muzyki chóralnej, w lipcu i sierpniu muzycy koncertujący wydobywają z organów wyjątkowe dźwięki i akordy, a czasem występują zaproszone zespoły, które ubogacają uroczystą eucharystię. Kiedyś w naszej świątyni brzmiała muzyka i śpiew przyszłych misjonarzy Werbistów- było to w czasie prymicji ojca Piotra Karolewskiego.
W niedzielę 15 listopada zabrzmiały zupełnie inne dźwięki, zupełnie inny klimat muzyczny. Wystąpił zespół Schola Cantorum Gymeviensis, który zaprezentował muzykę sakralną- chorały. Prawie godzinny koncert zachwycił wszystkich, którzy tego wieczora byli w świątyni. Chór wykonywał chorały gregoriańskie w oryginalnym przekładzie, zgodnie z liturgią kościoła katolickiego, ściśle przestrzegając wymagań dotyczących tego śpiewu. Trochę o samym zespole, ich pierwszy występ odbył się w kościele parafialnym w Gniewie, w Wielką Sobotę w czasie Mszy św. w 1991r. Obecnym Dyrygentem jest Eligiusz Machlus.
Od tego czasu chór ?dał ? około 1000 koncertów. Zespół występował we Francji w Limoges, kilka razy w Niemczech w Ansbach, w Reinfeld i w Lubece, a także w Portugalii , a 15 listopada u Nas.
Wszystkim, którzy przybyli dziękujemy za bycie z nami.
Longina Tomaszewicz, prezes POAK
patrz – galeria
wysłuchaj i zobacz
https://www.youtube.com/watch?v=ClxwB94D5so
https://www.youtube.com/watch?v=-nvY4t0X3Gs
2015-11-27