Arch. Wrocławska. AK murem za Chrystusem Królem

                      Przygotowując się do obchodów Uroczystości Chrystusa Króla, członkowie Akcji Katolickiej modlili się Nowenną zaproponowaną przez Zarząd KIAK. W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata Patronalne Święto Akcji Katolickiej, członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej uczestniczyli we Mszy św. odpustowej w kościele p.w. Chrystusa Króla we Wrocławiu. Homilię oraz okolicznościową konferencję „Przyszedłem po  to,  aby służyć”, wygłosił ks. Aleksander Radecki znany wrocławski spowiednik, kierownik duchowy oraz przede wszystkim wspaniały kapłan, ojciec duchowny Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
21.11.2021r.w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, w kilku parafiach archidiecezji, członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej modlili się w zamówionych przez POAK Mszach św., mi. w parafiach p.w. NMP Nieustającej Pomocy, św. Franciszka z Asyżu, św. Andrzeja Ap.
we Wrocławiu, NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie.
O godz. 15.00 pod pomnikiem Chrystusa Króla na Pl. Katedralnym we Wrocławiu, odbyło się po raz czwarty, tradycyjne spotkanie modlitewne. Uczestnicy odmówili historyczny Akt Poświęcenia Akcji Katolickiej Chrystusowi Królowi („RK”,1932), modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, dziesiątkę Różańca św. w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i odśpiewali pieśń  Króluj nam Chryste”.
Następnie część uczestników udała się na cmentarz przy ul. Bujwida do grobu śp. ks. prałata dr Mariana Biskupa wieloletniego Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickie,
gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i pomodlono się za duszę śp. ks. Mariana.
Równolegle, w Światowy Dzień Młodzieży, na Ostrowie Tumskim w Archikatedrze Wrocławskiej o godz. 15.00 ludzie młodzi, w tym członkowie KSM z terenu archidiecezji wrocławskiej uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem. Metropolity Wrocławskiego ks. abpa Józefa Kupnego. Akcję Katolicką reprezentował ks. Łukasz Piłat Asystent Diecezjalny.

Zdjęcia: Agata Combik, Roman Faryś, Janusz Wolniak, Eugeniusz Kaźmierczak

galeria

20.11.2021