Diec. ełcka. III CHARYTATYWNY BAL WALENTYNKOWY w Studzienicznej.

         Trzeci charytatywny bal karnawałowy organizowany przez POAK w Studzienicznej mamy już za sobą. W sobotę 11 lutego spotkało się około 140 wspaniałych ludzi dobrej woli i entuzjastów świetnej zabawy. Tematem przewodnim oraz celem balu była pomoc finansowa osobom ? naszym parafianom, którzy będąc chorymi borykają się z trudnościami życia codziennego. Przedsięwzięciu temu patronował Ksiądz Proboszcz Arkadiusz Pietuszewski, któremu składamy gorące i serdeczne podziękowania. Dzięki dobrej woli i otwartości serc, udało nam się zebrać piękną rekordową kwotę 8000 zł.

Wieczór walentynkowy rozpoczął się Mszą świętą celebrowaną przez Księdza kustosza Arkadiusza Pietuszewskiego. W związku z tym, iż 11 lutego to Światowy Dzień Chorego, modlitwą otoczono nie tylko małżonków i narzeczonych, ale również chorych i cierpiących. Wzruszającym i pięknym elementem Mszy świętej było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Pary małżeńskie, które przybyły na tę uroczystość, utworzyły szpalery wzdłuż nawy głównej i naw bocznych kościoła. Następnie, patrząc sobie w oczy powtarzały z czułością słowa przysięgi miłości, wierności i oddania małżeńskiego. Innym niezapomnianym i wzruszającym elementem Mszy świętej było błogosławieństwo każdej pary małżeńskiej oraz wręczenie im pamiątkowej świecy zapalonej od paschału. Po uroczystej Mszy świętej, wierni udali się z zapalonymi świecami na wyspę do Kaplicy Matki Bożej, aby powierzyć jej w modlitwie swoje serca.

Kolejnym etapem wieczoru walentynkowego była zabawa w restauracji państwa Sewastynowicz ?Augustowia? w Przewięzi. Świetną zabawę taneczną prowadził duet muzyczny Ewa i Wojciech Bobrowscy. Zarówno państwu Sewastynowicz, jak i państwu Bobrowskim z serca gorąco dziękujemy. Podczas zabawy przeprowadzona została aukcja przedmiotów sprezentowanych przez sponsorów, dzięki której kwota całego przedsięwzięcia uzyskała tak wysoki wymiar.

Cieszymy się bardzo, że mamy w naszej wspólnocie wspaniałych ludzi o wielkich sercach, dzięki którym z pomocą Bożą możliwa jest głęboka modlitwa, świetna zabawa i przede wszystkim pomoc potrzebującym. Szczęść Wam Boże.

Jolanta Cybura

patrz – galeria (kliknij)

2017-02-18