SPOTKANIE FORMACYJNE AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI EŁCKIEJ W STUDZIENICZNEJ

Na dzień 27 maja 2017 r. Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej na czele ze swoim asystentem księdzem Maciejem Gilewskim, zaprosił członków oraz sympatyków Akcji Katolickiej wraz ze swoimi rodzinami, na spotkanie formacyjno ? integracyjne w Studzienicznej. Pierwszym punktem tego spotkania było odbycie rejsu statkiem z Portu w Augustowie do Sanktuarium w Studzienicznej. Członkowie Akcji Katolickiej nie zawiedli, pogoda dopisała więc możliwe było wspólne, radosne podziwianie piękna stworzonego świata, który oglądaliśmy z pokładu statku płynącego po wodach prowadzących nas do cudownego miejsca, gdzie zamieszkała Maryja w kopii Obrazu Jasnogórskiego.

Gościem szczególnym  naszego spotkania, od początku rozpoczęcia programu, był Biskup Ełcki ? Jego Ekscelencja ksiądz Jerzy Mazur, który po powitaniu udzielił swego pasterskiego błogosławieństwa i serdecznie wszystkich powitał, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dzieci uczestniczące wraz z rodzicami w tej miłej i przyjacielskiej integracji.

Atmosferę radosnego uwielbienia Boga poprzez śpiew stworzył zespół muzyczny z parafii pw. Świętej Rodziny w Augustowie pod przewodnictwem ks. Maksymiliana Barwikowskiego. Historię powstania miasta Augustowa a także widzianych w oddali budynków o szczególnym znaczeniu w okresie międzywojennym, opowiedziała w bardzo ciekawy sposób Pani Małgorzata, która jako przewodnik i miłośnik Ziemi Augustowskiej, przedstawiła nam źródła i korzenie powstania cudownego miejsca kultu Maryi w Studzienicznej. Wspaniała atmosfera na statku, piękna muzyka, słoneczna pogoda – wszystko to sprawiało, że rejs wydawał się być jedną chwilą.

Druga część spotkania miała miejsce w świątyni parafialnej, gdzie została odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Jerzego Mazura, który jednocześnie wygłosił Słowo Boże. W kazaniu hierarcha zwrócił szczególną uwagę na rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Gietrzwałdzie i Jej nawoływania: nawracajcie się, czyńcie pokutę, odmawiajcie różaniec. Ks. biskup głosił, że ?intencje, które składamy na ołtarzu Matki Bożej Studzieniczańskiej, idą do Maryi mówiącej do nas, tak jak w Kanie Galilejskiej ? czyńcie to, cokolwiek Syn Mój wam powie. Maryja pragnie kierować do nas jako do uczniów Jezusa zawołanie, aby Duch św. dał nam moc do zadośćuczynienia i powrotu do Boga. Jezus pragnie naszej miłości, abyśmy tą miłością żyli i  świadczyli ją w codziennym życiu. W dzisiejszym świecie,  którym 5 miliardów ludzi nie zna Boga, Jezus dzisiaj do nas mówi, abyśmy szli i głosili Chrystusa, by inni Go poznali. Z mocą Ducha Świętego członkowie Akcji Katolickiej mogą dzielić się swoją wiarą z drugim człowiekiem i tym pięknem spotkania się             z Chrystusem?. Dalej ks. biskup mówił: ?prośmy Ducha Świętego, aby nasze świadectwo było czytelne dla innych. Niech słowa zapewnienia, że Jezus jest z nami, dodają nam nadziei, abyśmy na wzór Apollosa, który z wielką gorliwością głosił Słowo Boże, służyli sobie nawzajem i byli głosicielami Ewangelii?. Ksiądz biskup swoje kazanie zakończył słowami: ?Niech zadaniem wszystkich członków Akcji Katolickiej będzie odmawianie różańca i obchodzenie pierwszych sobót miesiąca jako aktu zawierzenia Maryi?.

Ostatnim punktem spotkania była agapa, na którą zaprosił ksiądz Arkadiusz Pietuszewski ? Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej i kustosz Sanktuarium. Przemiła atmosfera, smaczny posiłek, sprzyjająca pogoda, udział Jego Ekselencji księdza biskupa Jerzego Mazura, ogromne i życzliwe zaangażowanie członków Parafialnego Oddziały Akcji Katolickiej w Studzienicznej, sprawiły, że to spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach i przyniesie owoce w działalności ewangelizacyjnej Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Cecylia Bednarek ? sekretarz DIAK

patrz ? galeria

SPOTKANIE FORMACYJNE AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI EŁCKIEJ W STUDZIENICZNEJ.026

 

 

 

 

 

 

 

2017-05-29