Arch. Poznańska. Jesienne Dni Formacyjne: Codzienna Eucharystia potrzebą serca.

Wracając do spotkań formacyjnych, jak prosił abp Stanisław Gądecki w dokumencie „Duszpasterstwo po pandemii”, członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej spotkali się w pięciu miejscach archidiecezji. Jesienne Dni Formacyjne odbyły się: 4 października w Nowym Tomyślu, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, 5 października w Pniewach, w kościele pw. św. Wawrzyńca, 11 października w Śremie, w kościele pw. bł. Michała Kozala Bpa i M, 12 października w Lesznie, w kościele św. Antoniego oraz 18 października w Poznaniu, w kościele pw. Św. Michała Archanioła.

Modlitwa różańcowa przygotowana i prowadzona przez członków Akcji Katolickiej, Eucharystia pod przewodnictwem asystenta diecezjalnego, ks. kan. Romana Dworackiego oraz pochylenie się nad spuścizną bł. Edmunda Bojanowskiego, patrona Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej i słowa prezes DIAK Bogumiły Kani-Łąckiej – taki przebieg miały spotkania. To ten świecki Człowiek, który myślą był już osadzony w Soborze Watykańskim II, życiem pokazuje, że codzienna Eucharystia musi stać się potrzebą serca, aby na serio stać się świadkiem chrystusowym, a nie tylko przyzwyczajeniem. Tylko umocnieni sakramentami jesteśmy w stanie dobrze przyjąć i wypełnić nasze powołanie.

Dzień skupienia miał na celu pobudzenie wspólnoty Akcji Katolickiej do podjęcia na nowo, po czasie pandemii, działań na bożej niwie. Podstawą działania – jest formacja duchowa. Zacznijmy więc od ukochania Eucharystii.

Jolanta Horowska

galeria – patrz

Zdjęcia:
Ewa Jerszyńska, Małgorzata Uramowska, Emilia Rogalińska, Jolanta Horowska