Diec. pelplińska. Festyn parafialny.

Dnia 7 czerwca już po raz 18. odbył się nasz Festyn Parafiny. Przy pięknej słonecznej pogodzie w ten właśnie sposób rozpoczęliśmy obchody związane z 100 – leciem wydzielenia parafii św. Józefa w Tczewie. Potwierdzeniem tego doniosłego faktu była przygotowana wystawa oraz specjalnie wydana publikacja pt: ?Historia początków parafii św. Józefa w Tczewie na podstawie zapisków jej pierwszych duszpasterzy?

Dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, organizatora festynu był to dzień szczególnie ważny gdyż po kilkuletniej przerwie wróciliśmy na pierwotne, pięknie wyremontowane miejsce odbywania festynu. W naszym programie znalazło się coś dla ?ducha?. W tej części festynu wystąpiły: dzieci z Przedszkole Katolickiego S.S.Miłosiedzia, Schola Dziecięca ?Latorośle?, mała wokalistka ? Kalina Kortass, młodzież gimnazjalna i ponadgimanazjalna z Ruchu Światło i Życie. Przykład interesującej lekcji żywej, średniowiecznej historii zapewnił występ rycerzy z Chorągwi Zaciężnej APIS z Gniewa.

Propozycje dla ?ciało? serwowała nasza festynowa kawiarenka. Oprawę wokalno-muzyczną zabezpieczał zespół ?Wesoła Kapela?  Franciszka Zakrzewskiego, który porywał do wspólnej zabawy. Wszystko to się odbywało pod kierownictwem naszego Proboszcza ks.dr Antoniego Dunajskiego. Obecność na festynie uświetnił ks. biskup Wiesław Śmigiel, który celebrawał wieczorną mszę świętą i uczestniczył w specjalnie przygotowanym na ten dzień Misterium o św. Józefie.

Parafia św. Józefa w Tczewie

patrz – galeria

Arch. gdańska. Festyn parafialny.2015-06-11_003

2015-06-11