Arch. krakowska. Koncert: Święty Jan Paweł II – POETA ARTYSTA

Szanowni Państwo, Przyjaciele koncertu „Św. Jan Paweł II – Papież, poeta, artysta”

W imieniu Zarządu Fundacji Quest chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszego koncertu. Bez Państwa nie udałoby się nam tak wiele osiągnąć. Mam nadzieję, że 28 listopada będziemy mogli Państwu osobiście podziękować w Krakowie.

 W załącznikach znajdą Państwo plakat oraz jego elementy do wykorzystania przez Państwa w akcji promocyjnej wydarzenia. Musimy jednak, z powodów formalnych, prosić Państwa o nazywanie wydarzenia zgodnie z jego tytułem. W trakcie koncertu nastąpi uroczyste przekazanie Księdzu Infułatowi Jerzemu Bryle Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Złota Gloria Artis”. Nasi wspaniali artyści podziękują zatem dwóm wielkim Przyjaciołom twórców i artystów.

Także z powodów formalnych, nie pomijając żadnej osoby i organizacji partnerskiej zaangażowanej w przygotowanie koncertu, jego wsparcie techniczne, logistyczne oraz materialne, musimy Państwa prosić, by w informacji zawsze podawać, iż Partnerami i Sponsorami (w tej formule) wydarzenia są: Fundacja PZU, Fundacja Grupy PERN, PGNiG. Oczywiście macie Państwo pełne prawo do podawania nazw pozostałych zacnych i jakże nam życzliwych Partnerów i Darczyńców.

 Będziemy wdzięczni za przekazanie nam linków do wszelkich stron (także na portalach społecznościowych), na których Państwo zamieszczą informację o wydarzeniu. Prosimy dzielić się tą informacją z wszystkimi, którzy mogą ją wykorzystać. Prosimy także o wskazywanie wszelkich informacji o koncercie, które pojawią się poza internetem.

 Poniżej przekazuję Państwu do wykorzystania tekst, który może pomóc Państwu w przygotowaniu krótkiej informacji o wydarzeniu.:

Celem koncertu ? Św. Jan Paweł II ? Papież, poeta, artysta? jest upamiętnienie przez artystów pontyfikatu Świętego Jana Pawła II oraz podziękowanie wielkiemu Papieżowi Polakowi za lata wsparcia i modlitwy za artystów i twórców kultury. W trakcie koncertu zabrzmią najpiękniejsze utwory sakralne, jak również poezja w wykonaniu wybitnych polskich artystów: Teresy Lipowskiej, Anny Lasoty, Marty Wilk, Bożeny Zawiślak-Dolny, Ewy Warta ? Śmietana, Marcina Jajkiewicza, Jakuba Oczkowskiego, Jana Wilgi. Solistom towarzyszyć będzie Chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Bocheński Chór Kameralny „Salt Singers?, Krakowska Młoda Filharmonia – Orkiestra ZPSM im. M Karłowicza w Krakowie pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Koncert poprowadzi Łukasz Lech.

 Patronat honorowy nad koncertem objął Arcybiskup Marek Jędraszewski ? Metropolita Krakowski oraz Piotr Ćwik ? Wojewoda Małopolski. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00 ,  poprzedzony będzie częścią oficjalną:

Przekazanie Relikwii Św. Jana Pawła II dla Bazyliki Bożego Ciała przez Kardynała Stanisława Dziwisza.

W drugiej części koncertu będzie miała miejsce uroczystość odznaczenia Księdza Infułata Jerzego Bryły Złotym Medalem Gloria Artis. Ksiądz Infułat jest duszpasterzem środowisk artystycznych. Ks. Jerzy Bryła znał się z ks. Karolem Wojtyłą od 1946r. To właśnie z woli Kardynała Karola Wojtyły, który był artystą-aktorem, ks. Jerzy Bryła został duszpasterzem artystów i środowisk twórczych Archidiecezji Krakowskiej. W trakcie koncertu Infułat Jerzy Bryła wspomni Św. Jana Pawła II krótką anegdotą z ich wspólnej historii. 

W trakcie wieczoru zostanie przeprowadzona kwesta charytatywna na rzecz Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka.

I tu należy wspomnieć o naszych organizacjach i firmach, które jako Partnerzy i Sponsorzy wsparli wydarzenie.

Raz jeszcze dziękujemy Państwu, każdej osobie, wszystkim Partnerom i Darczyńcom za całe dobro, które Państwo okazali pomagając zorganizować nam to jakże piękne wydarzenie w Krakowie.

Z poważaniem,

Tomasz Jasiński                                                                 Jakub Oczkowski
Prezes Zarządu Fundacji Quest                                         Wiceprezes Zarządu Fundacji Quest