Arch. krakowska.Relikwie św. Jana Pawła II dla Akcji Katolickiej.

W odpowiedzi na pismo wyrażające prośbę, ks. kard. Stanisław Dziwisz przekazał dla Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej Relikwie św. Jana Pawła II. Po tym wydarzeniu pani prezes Zarządu DIAK rozesłała do POAK  pismo  następującej treści:

Drodzy Członkowie i Sympatycy
Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

Z woli Bożej i życzliwości naszego Arcypasterza Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, na naszą  prośbę  zostały podarowanie nam  Relikwie naszego ukochanego Świętego Ojca, Jana Pawła II.

?Zapewniamy, że będziemy je czcić, szanować i wiernie służyć Kościołowi poprzez przynależność do Stowarzyszenia, jakim jest Akcja Katolicka.

Pamięć o naszym Świętym Ojcu jest w nas wciąż żywa. I chcemy aby tak było, dlatego w naszej drodze formacyjnej jest zawsze miejsce na rozważanie słów św. Jana Pawła II.? (z pisma do Ks. Kardynała).

Uroczyste wprowadzenie i przyjęcie Relikwii będzie miało miejsce w dniu 25 lutego (Zebranie Rady DIAK) w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie ? POAK 28.

Zachęcam i proszę wszystkie Parafialne Oddziały o szczególne przygotowanie się do tego dnia poprzez modlitwę różańcową ? 100-lecie objawień fatimskich i szczególne ukochanie tej formy modlitwy przez św. Jana Pawła II.

 Prezesów Parafialnych Oddziałów proszę o przekazanie i zachęcenie do wspólnej i indywidualnej modlitwy, nowenny? Proszę o jak najliczniejszy udział w tym dniu delegacji i pełnych Zarządów Parafialnych.

 Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci św. Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie Relikwii.  Już dzisiaj proszę o zaproszenie na tę Uroczystość Księży Asystentów Waszych oddziałów. Zarząd zwróci się do Księży Asystentów z zaproszeniem.

Jest?? to dla nas wielkie zobowiązanie, które umocni charyzmat naszego Stowarzyszenia  w służbie Kościołowi i Ojczyźnie.?(z pisma?)

                           Ze szczególnym zaproszeniem i wyrazami szacunku

w imieniu Zarządu DIAK
Grażyna Kominek, Prezes Zarządu DIAK

 

Według planów Pani Prezes, Relikwie będą otaczane szczególną czcią przez wszystkich członków Akcji Katolickiej i jej sympatyków oraz będą towarzyszyć wszystkim ważnym wydarzeniom w działalności naszego stowarzyszenia w Archidiecezji. Będą stale nam przypominać fakt, że św. Jan Paweł II upomniał się o odrodzenie Akcji Katolickiej w Polsce na spotkaniu z polskimi biskupami w Rzymie 12 stycznia 1993 roku  podczas wizyty  Ad Limina Apostolorum biskupów polskich.

Snap1.1

Snap2