Arch. łódzka. CZŁONKOWIE AKCJI KATOLICKIEJ U STÓP PANNY JAZŁOWIECKIEJ.

3 września 2016 roku Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, wspólnie z członkami Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej i Księżmi Asystentami wybrała się na pielgrzymkę do sanktuarium w Szymanowie, Niepokalanowie, a także zwiedzała Muzeum Ludowe w Sromowie.

Wspólne pielgrzymowanie, to troska o rozwój duchowy członków Akcji Katolickiej, a także jest to sposobność do bliższego poznania się nawzajem i wymiany swoich bogatych doświadczeń w działalności stowarzyszenia.

W Szymanowie, w słynącym cudami Sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej, ks. asystent diecezjalny kan. dr Andrzej Blewiński wspólnie z asystentem POAK ks. Tadeuszem Sochą, celebrowali Mszę świętą w intencji członków Akcji Katolickiej.

Stefan Kardynał Wyszyński prymas Polski o cudownym posągu Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej tak pisał – ?…Pani Jazłowiecka ma dla polskiej religijności szczególne znaczenie, jakiś odcień szczególny, zabarwienie patriotyczne, narodowe, rycerskie. Tu ją kochają czczą, nie zapomnieli o Niej. Przychodzą do Niej, aby się przypominać, aby wypraszać łaski krzepić się nadziejami, bo to jest Matka pięknej miłości i nie więdnącej nadziei?. My też przybyliśmy, aby dziękować i prosić o rozwój duchowy członków Akcji Katolickie w naszej Archidiecezji Łódzkiej. Będąc w Sanktuarium, mieliśmy przyjemność spotkania się z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek i wysłuchania historii zgromadzenia.

Na naszym szlaku pielgrzymim udaliśmy się do Niepokalanowa, gdzie był czas na modlitwę w Bazylice NMP, kaplicy św. Maksymiliana, zwiedzanie muzeum, gdzie zapoznaliśmy się z historią i działalnością św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Ostatnim punktem naszej podróży było Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie. To interesujące miejsce, gdzie podziwialiśmy piękne rękodzieła, ruchome szopki nawiązujące m.in. do tradycji ludowych i liczne płaskorzeźby.

Wspólne pielgrzymowanie to chwile, które przyniosły nam wiele radości, a także ubogaciły duchowo. Dziękujemy ks. Asystentowi za wspólnie spędzony czas.

Marianna Strugińska-Felczyńska

patrz ?galeria

Arch. łódzka. CZŁONKOWIE AKCJI KATOLICKIEJ U STÓP PANNY JAZŁOWIECKIEJ..010

2016-09-11