Arch. Łódzka. Kalendarz AK na 2016 rok.

SŁOWO WSTĘPNE

 Z przyjemnością przedstawiam pierwsze wydanie Kalendarza Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej na rok 2016.

Jak ważny jest kalendarz, terminarz czy agenda w codziennym życiu uświadamiamy sobie ile razy sięgamy po własne notatki i zapiski z rocznicami i ważnymi wydarzeniami z życia osobistego, zawodowego czy rodzinnego.

Kapitalny pomysł, do którego zainspirował Akcję Katolicką Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, zaowocował tą oto trafną i oryginalną publikacją, łącząc w jedno obchody z życia wiary z uroczystościami państwowymi.

Widzimy mnogość dat, jubileuszy, patronów, niemal każdy dzień roku prezentowany jest w świetle patriotycznych tradycji, katolickiej religijności, zaangażowania w sprawy miasta, województwa, kraju i świata. Ta wielość historii odzwierciedla rozmaitość aspektów ludzkiego życia, zaprasza do podjęcia odpowiedzialności, włączenia się, działania tam, gdzie jest to możliwe. Uświadamia problemy, z jakimi borykają się inne narody, organizacje, ludzie żyjący w innych realiach, uczy  bycia solidarną/solidarnym z siostrami i braćmi innych wyznań, tradycji, krajów. Rozwija poszerzając nasze horyzonty o kwestie jeszcze niesłyszane, mało znane, a z pewnością warte uwagi, refleksji i poświęcenia czasu.

Istotnie wielowymiarowość kartek z tegorocznego kalendarza jest zdecydowanym jego atutem, pociąga czytelnika do lektury, intryguje nieznanymi faktami i opowiadaniami, nawet wychowuje, kształci i inspiruje poprzez prezentowanych bohaterów historii i wyznawców wiary.

Mam nadzieję, że bogactwo tej publikacji, zarówno treści, jak i przedstawionych osób, zachęci odbiorcę do systematycznej, może i pogłębionej lektury, a Kalendarz Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej uczyni codziennym towarzyszem wędrówki przez rok 2015. Życzę miłej lektury.

 s. M. Agnieszka Wójt, CSFN

Administrator portalu Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej: www.aklodz.pl

zobacz: okładka i przykładowa strona (kliknij)

2016-03-21