Arch. łódzka. Nasze pielgrzymowanie.

Akcja Katolicka parafii św. Anny  ze swoim duszpasterzem księdzem Andrzejem Milczarkiem pielgrzymowała po Sanktuariach Podhala.
Pierwszym miejscem do którego się udaliśmy były Wadowice. Po mszy św. zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Muzeum -Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.
W drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymaliśmy się w malowniczej wsi z urokliwymi drewnianymi domkami w Lanckoronie, gdzie zwiedziliśmy XIV w kościół Jana Chrzciciela.
W Kalwarii Zebrzydowskiej w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym oo. Bernardynów przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestniczyliśmy we mszy św.
Następne dwa dni spędziliśmy w Budapeszcie .Gościliśmy w domu rekolekcyjnym oo. Werbistów św. Arnolda. Zwiedziliśmy Budę i Peszt .Zwiedzanie miasta zakończyliśmy rejsem po Dunaju .
Następnie wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego. Zwiedziliśmy modrzewiowy kościółek pod weź .Matki Bożej Częstochowskiej na Pęksowym  Brzysku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego na Jaszczurówce.
Po drodze do Ludźmierza zatrzymaliśmy się w Bachledówce, gdzie w sanktuarium  Matki Bożej Częstochowskiej  znajduje się kopia obrazu, a  w Ludźmierzu  cudowna figurka Matki Boskiej Ludźmierskiej
Ostatnim miejscem naszego pielgrzymowania był Kraków-Łagiewniki. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się” ,które powstało w celu szerzenia kultu ,myśli i dzieł naszego Papieża każdy z nas mógł pomodlić się.
Dziękujemy Panu Bogu ,Matce Najświętszej i wszystkim ,którzy wspierali nas modlitwą za nasze szczęśliwe pielgrzymowanie.
Anna Jaworowicz
Archidiecezja Łódzka

2018-10-28