Arch. poznańska. Bł. Piotr Jerzy Frassati w Poznaniu.

W drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego peregrynują po Polsce.

W dniach 14 i 15 lipca 2016 roku gościliśmy je w Poznaniu. Ponieważ Błogosławiony jest jednym z patronów Akcji Katolickiej w Polsce, nie mogło nas zabraknąć na obchodach ku Jego czci.

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka przy trumnie z ciałem Błogosławionego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na poznańskim Piątkowie. Mimo szalejącej ulewy świątynia była wypełniona.

W radosnej lecz podniosłej oprawie liturgicznej prym wiodła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Morasko w Poznaniu pod opieką ks. Mateusza Napierały (żywiołowe procesyjne wejście z flagami Światowych Dni Młodzieży, za którymi dostojnie kroczył poczet sztandarowy Akcji Katolickiej oraz orszak celebransów; świetny zespół wokalno-instrumentalny, modlitwa wiernych z wezwaniami po włosku i po polsku, jedno z czytań mszalnych przypadło przedstawicielowi młodzieży, drugie przedstawicielowi Akcji Katolickiej).

W homilii biskup Grzegorz zachęcał między innymi do wysiłku pracy nad sobą na wzór górskiej wspinaczki, której doświadczał bł. Piotr Jerzy oraz także za Jego przykładem dawania siebie innym. Budującym i optymistycznym obrazem był tłum przystępujących do Komunii św.

Tekst – Tadeusz Kieliszewski
Zdjęcia – Emilia Rogalińska

patrz – galeria

2016-07-14 Frassati Poznan Morasko (8)

2016-07-21