Arch. poznańska. Nagrody rozdane.

W sobotę 19 maja 2018 r. w sali Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przygotowanych przez Zarząd DIAK: Konkursu plastyczno-fotograficznego Nasz kościół parafialny w roku jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu (968-2018) oraz VI Archidiecezjalnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej Kocham moją Ojczyznę. Konkursy, które honorowym patronatem objął ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański adresowane były do dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół.

Podczas sobotniej uroczystości wystąpili laureaci i wyróżnieni soliści oraz zespoły. Statuetki Brązowego Orła w kategorii Pieśń otrzymały Roksana Maziarz uczennica szkoły średniej z Poznania oraz Sonia Bilińska z klasy VII z Leszna. W kategorii Poezja Statuetkę odebrała Maria Pilińska, uczennica liceum ogólnokształcącego z Poznania.  Dyplomy i upominki otrzymali także uczestnicy konkursu plastyczno-fotograficznego. Koncert uświetnił występ Michała Marca, tenora Teatru Wielkiego w Poznaniu, któremu akompaniowała Wanda Marzec.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do zwiedzenia katedry. Niecodziennym wydarzeniem było wejście na chór i spotkanie z organistą katedralnym. Spotkanie zakończyło wspólne odmówienie Modlitwy Jubileuszowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Bogumiła Kania-Łącka,
prezes DIAK Archidiecezji Poznańskiej

2018-05-22

patrz ? galeria