Arch. poznańska. Patrząc na rzeczywistość społeczną przez Ewangelię.

?Katolik a polityka? ? tak zatytułowane były Poznańskie Debaty Społeczne, które odbyły się w poniedziałek, 2 marca 2015 r. w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku. Gośćmi byli:

ks. prał. dr Paweł Deskur ? mgr ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, absolwent studiów specjalistycznych z Katolickiej Nauki Społecznej w Ateneo Romano Santa Croce w Rzymie,

Maciej Musiał ? polityk, były wojewoda poznański i wielkopolski, szef KPRM w rządzie Jerzego Buzka w latach 2000?2001,

Janusz Pałubicki ? polityk, historyk sztuki, działacz opozycji w okresie PRL, minister-koordynator służb specjalnych w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm III kadencji.

Dyskusję poprowadził Paweł Noworolnik z Korporacji Akademickiej Magna Polonia, która obok Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej w Poznaniu i Veritatis Vincit Odrodzenie, była współorganizatorem Debat. Msza św. w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła poprzedziła dyskusję o udziale katolików w życiu politycznym.

Jaka jest dzisiaj kondycja życia i kultury politycznej? Jak katolik postrzega politykę i życie polityczne? Jaka postawa polityczna w naszym kraju jest właściwa dla katolika? Jak syntetyzować napięcia między dobrem wspólnym a interesem społecznym? ? to tylko niektóre z pytań stawianych w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich.

Więcej na   https://www.facebook.com/poznanskiedebatyspoleczne 

info. i foto.: Jolanta Horowska

patrz – galeria

Arch. poznańska. Patrząc na rzeczywistość społeczną przez Ewangelię.2015-03.03_008

2015-03-03