Arch. poznańska. Rozpoznać Mesjasza w Dzieciątku – spotkanie Akcji Katolickiej rejonu Opalenica.

Mszą św. o godz. 17.00, we wtorek 29 grudnia 2015 r., w kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Opalenicy rozpoczęło się spotkanie Akcji Katolickiej rejonu Opalenica. Eucharystię celebrowali asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. Roman Dworacki i proboszcz, ks. kan. Antoni Lorenz. Abyśmy umieli rozpoznać Mesjasza w Dzieciątku narodzonym w Betlejem ? to myśl przewodnia rozważania ks. Asystenta. Mamy być tymi, którzy ukazują Chrystusa swoim życiem, to zadanie dla każdego ochrzczonego.

Członkowie i sympatycy parafialnych oddziałów z Buku, Lwówka, obu nowotomyskich parafii, Emilia Rogalińska, reprezentująca Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej i gospodarze wraz z ks. seniorem Walerianem Łukaszewskim i wikariuszem ks. Przemysławem Sypniewskim przybyli, by jak pastuszkowie w betlejemskiej grocie, kolędować Małemu.

Wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, biesiada przy świątecznie zastawionym stole, a potem śpiew kolęd. Tak upłynęło popołudnie, w duchu wspólnoty, na której czele stoi Bóg ? Człowiek.

Jolanta Horowska

patrz ? galeria

Arch. poznańska. Rozpoznać Mesjasza w Dzieciątku ? spotkanie Akcji Katolickiej rejonu Opalenica_003

2015-12-30