Arch. poznańska. U Matki Bożej Literackiej.

W czwartek 25 stycznia 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku miało miejsce spotkanie formacyjno-kolędowe Okręgu II. Początkiem formacyjnego wieczoru było nabożeństwo do Pani Bukowskiej. Mszy św. koncelebrowanej, z udziałem ks. kan. Antoniego Lorenza, asystenta POAK przy parafii pw. św. Mateusza w Opalenicy, przewodniczył kustosz Sanktuarium, a zarazem asystent POAK parafii pw. św. Stanisława Bp. i Męczennika ks. prałat Andrzej Szczepaniak.  Ks. proboszcz w kazaniu nawiązał do słów ?Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię? (Mk 16,15). Jesteśmy posłani, jak Apostołowie, aby nieść światu Chrystusa ? mówił kaznodzieja. Nie możemy się bać, że cały świat na nas czeka, nie mamy zastanawiać się, w którym kierunku się udać, musimy poddać się działaniom Ducha Świętego tu i teraz. To jest nasze powołanie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od śpiewu kolęd. Styczniowy temat z materiałów formacyjnych przygotowanych dla Akcji Katolickiej w Polsce Rola Ducha Świętego w życiu Trójcy Świętej poprowadził Kustosz Sanktuarium. Przypomniał także dzieje tego miejsca oraz historię Cudownego Obrazu. Przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej Jolanta Horowska i Eugeniusz Ludwiczak w imieniu prezes DIAK Bogumiły Kani-Łąckiej i asystenta kościelnego ks. kan. Romana Dworackiego, przekazali pozdrowienia i bieżące komunikaty. Apel jasnogórski, modlitwa jubileuszowa i błogosławieństwo udzielone przez Asystenta miejscowego POAK zakończyło spotkanie. Udział ponad 50 członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z parafii: NMP Wniebowziętej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty we Lwówku, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, św. Mateusza w Opalenicy i gospodarzy, a także z sąsiedniego Okręgu III z POAK przy parafii pw. Świętej Trójcy w Stęszewie, świadczy o potrzebie przeżywania własnego powołania w akcyjnej wspólnocie.

Takie spotkania odbyły się także w trzech innych miejscach Archidiecezji Poznańskiej: 10 stycznia w parafii pw. Ducha Świętego w Śremie dla Okręgu VIII, 17 stycznia w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu dla Okręgów III, IV i V i 19 stycznia w parafii pw. św. Walentego i Macierzyństwa Bożego Maryi Dziewicy w Pakosławiu dla Okręgu VII.

Jolanta Horowska,
opiekun Okręgu II

2018-01-26

patrz – galeria