Arch. warmińska. Dzieląc się dobrem.

           Mszą św.  w olsztyńskiej katedrze p.w. św. Jakuba rozpoczęło się doroczne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej oraz pielgrzymów, którzy w roku 2017 odwiedzali krajowe i zagraniczne  sanktuaria z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym „Cezar”. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. abp Józef Górzyński. Swoją obecnością zaszczycili  organizatorów marszałek województwa Gustaw M. Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz  i dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska Poczobutt.

           Po uroczystej liturgii odbyło się spotkanie w sali konferencyjnej Kurii Metropolitalnej. Atrakcją tej części programu były jasełka  odegrane przez wychowanków i nauczycieli Katolickiego Ośrodka Wychowawczo-Edukacyjnego w Kruzach, dla którego Akcja Katolicka jest organem prowadzącym.

           W słowie skierowanym do uczestników ks. abp Józef Górzyński zwrócił uwagę na przesłanie zawarte w przedstawieniu, w którym młodzi aktorzy ukazali piękno dzielenia się dobrem, szczególnie z osobami chorymi i potrzebującymi. Dyrektor Agnieszka Warakomska-Poczobutt gratulowała dzieciom uczestniczącym w jasełkach i ich opiekunów. „Doskonale wiem – powiedziała – ile to wymaga pracy i zaangażowania”. Przekazała również upominek – pudło z grami planszowymi i zabawkami od wojewody warmińsko-mazurskiego.

           Życzenia noworoczne członkom Akcji Katolickiej złożył marszałek województwa, który przypomniał jak ważną rolę odgrywają we współpracy z Urzędem Marszałkowskim organizacje pozarządowe. Nie zabrakło również życzeń od prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i wicestarosty olsztyńskiego Andrzeja Abako. Wszystkim dziękował za obecność prezes Zarządu Akcji Katolickiej Wojciech Ruciński.

2018-01-22

patrz – galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

relacja w Gościu

http://olsztyn.gosc.pl/doc/4465886.Kto-uwierzyl-ten-jest-swiadkiem