Arch. warmińska. IV Olsztyński Marsz dla Życia i Rodziny.

         Po raz kolejny  ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku odbędą się one w blisko 200 miastach. Pierwsze już wyruszyły, także w województwie warmińsko-mazurskim.

         17 maja, w Elblągu, odbywająca się już po raz czwarty impreza zgromadziła rzeszę mieszkańców, którzy  z transparentami oraz żółtymi i białymi balonami przeszli trasę od kościoła Matki Bożej Królowej Polski do katedry.  28 maja prorodzinna manifestacja wyruszy w Nidzicy,  31 maja w Olsztynie, Ostródzie i Szczytnie, a  7 czerwca w Mrągowie. Warto podkreślić, że w tym czasie w województwie trwają XVII Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny odbywające się w tym roku pod hasłem ?Rodzina drogowskazem życia?. Tak brzmi również hasło tegorocznego marszu.

         Organizowane od kilku lat Marsze dla Życia i Rodziny pokazują jak ważne dla Polaków są wartości rodzinne. Są świętem ludzi, którzy tego dnia dzielą się radością, jaką daje im posiadanie rodziny. Jest to również możliwość spotkania się z osobami, które łączą te same poglądy. Biorą w nich udział liczne organizacje pro life, stowarzyszenia katolickie i wszystkie inne, które promują chrześcijański system wartości.  Przede wszystkim uczestniczą w nich młode rodziny z dziećmi, gdyż to jest właśnie ich święto.

        Jak napisał w specjalnym oświadczeniu metropolita warmiński ks. abp Wojciech Ziemba: ?Będziemy maszerować również dlatego, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na kondycję rodziny w dobie kryzysu moralnego i ekonomicznego w naszym kraju. (…) Państwo i jego struktury składają się z naszych rodzin. Nie ma silnego państwa bez mocnych moralnie i ekonomicznie rodzin. Wychodzimy na ulice miast naszej archidiecezji również po to, by upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić ? dzieci nienarodzonych. Państwo powinno chronić każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci.?

         Olsztyński Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzi Msza św. w bazylice współkatedralnej św. Jakuba, o godz. 11.00, w intencji zagrożonego życia ludzkiego i rodzin żyjących na terenie archidiecezji. Ok. godz. 12.30 rozpocznie się manifestacja, która  przejdzie do Parku Centralnego, gdzie odbędzie się wspólna zabawa piknikowa. Zaangażowane w to przedsięwzięcie organizacje gwarantują świetną zabawę dla wszystkich rodzin, bez względu na wiek. Będzie dużo dobrej muzyki, nie zabraknie również ciekawych gier i konkursów.

         Inicjatorami olsztyńskiego marszu i ich liderami są od początku Aleksandra i Janusz Prucnalowie. Akcja Katolicka corocznie uczestniczy w imprezie,  a także wspiera finansowo.

(bu)

kliknij – powiększ

olsztyn_marsz.dla.zycia052015

2015-05-19