Arch. warmińska. Króluj nam Chryste!

W Olsztynku, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbyła się Msza św.  ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, które od ponad siedemdziesięciu lat jest patronalnym świętego Akcji Katolickiej. Liturgii przewodniczył ks. abp senior Edmund Piszcz, który ponad dwadzieścia lat temu powołał do istnienia Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej. Towarzyszyli jemu gospodarz miejsca – ks. proboszcz Stanisław Pietkiewicz i archidiecezjalny asystent kościelny stowarzyszenia – ks. Michał Tunkiewicz.

W wygłoszonej homilii abp Edmund Piszcz mówił o wartościach, z których najważniejszą jest prawda, bo oczyszcza i sprawia, że człowiek staje się wolny, a w jego sercu panuje pokój. Przypomniał też, że w tym dniu nie możemy zapominać, że staniemy kiedyś przed obliczem Boga, aby rozliczyć się ze swego życia, z każdego dnia, z każdego uczynku. Bóg szanuje wolną wolę człowieka. Naszymi codziennymi wyborami, czynami sami kreślimy swoje przeznaczenie.

Po Mszy św. członkowie i sympatycy zostali zaproszeni przez olsztyneckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin do ośrodka, gdzie prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej. Ośrodek objęty był wsparciem tegorocznej Wenty Dobroczynnej. Akcja Katolicka przekazała na rzecz WTZ ponad 30 tys. zł. Podczas spotkania odbył się koncert zespołu „Perełki Wiary”, który działa przy parafii św. Józefa w Olsztynie i jest prowadzony przez Edytę Markowicza, członka Zarządu DIAK.

Zdaniem prezesa Wojciecha Rucińskiego wszystkie plany na ten rok zostały zrealizowane, a wyzwania były niemałe, bo zbiegły się dwie poważne rocznice: 100. lecie objawień fatimskich i 140. lecie objawień Matki Boskiej w Gietrzwałdzie. Udało się też zorganizować  coroczną wentę dobroczynną i rowerowy rajd do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

2017-11-27

patrz – galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

patrz

http://olsztyn.tvp.pl/34968196/swieto-akcji-katolickiej-od-20-lat-wspieraja-duszpasterska-misje

https://ro.com.pl/akcja-katolicka-archidiecezji-warminskiej-swietuje-i-podsumowuje-mijajacy-rok/01365082