Arch. warmińska. Mocni w wierze w Uranii.

Koncertem zespołu Mocni w wierze zakończył się Tydzień Papieski w Olsztynie. 19 października do hali Urania przybyła licznie publiczność, aby uczestnicząc w dynamicznym widowisku multimedialnym  zademonstrować swoją pamięć o św. Janie Pawle II i rozważać przesłanie tegorocznych Dni Papieskich ?Świętymi Bądźcie?.

Program wypełniła muzyka ewangelizacyjna w wykonaniu chórzystów, solistów i zespołu muzycznego ?Mocni w Wierze?, któremu towarzyszyła grupa smyczkowa ?Absolwent? oraz archiwalne nagrania z wypowiedziami papieży: św. Jana Pawła II i Franciszka. Warto pewnie dodać, że zespół to nie tylko utalentowani muzycy, lecz również osoby ogromnie prorodzinne, a w spektaklu uczestniczą również pociechy artystów, co widać na załączonych zdjęciach.

Muzyka i siła przesłania porwała na zakończenie publiczność do powstania i wspólnego odśpiewania dwóch pieśni, bez których trudno sobie wyobrazić Dzień Papieski. Abba ? Ojcze i Barka w wykonaniu ok. 2-tysięcznej publiczności to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Organizatorami imprezy były m.in. Stowarzyszenie Dwa Plus, Akcja Katolicka, Forum Prorodzinne i MOK Olsztyn. Wsparcia udzielił Urzędu Miasta Olsztyna. Patronami honorowymi tego wydarzenia byli: metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba i prezydent Piotr Grzymowicz, którzy osobiście przybyli do Uranii.

Miłym akcentem imprezy było uhonorowanie asystenta kościelnego AK ks. dr Michała Tunkiewicza, który od lat jest osobą odpowiedzialną za organizację Dni Papieskich w Olsztynie, statuetką św. Jakuba, którą wręczył mu prezydent Olsztyna.

(bu)

patrz ? galeria
Arch. warmińska. Mocni w wierze w Uranii.2014-10-22_003

foto.: Danuta Grygianiec

2014-10-22