Arch. warmińska. V Rodzinny Rajd Rowerowy ? Miłakowo A.D. 2016.

W niedzielę 05 czerwca 2016 r. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie po raz  piąty zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego głównym celem było radosne świętowanie Dnia Pańskiego poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. W tym roku w rajdzie udział wzięło 144 uczestników, którzy spotkali się o godz. 11:00 na Mszy św. rodzinnej podczas, której otrzymali pamiątkowe identyfikatory oraz długopisy. Wszyscy zapisani oraz chętni uczestnicy o godz. 15:00 przybyli na metę rajdu. o. Leon Barczak OFM poświęcił rowery, a  Policjant przypomniał uczestnikom zasady bezpiecznego zachowania się na trasie i oficjalnie rozpoczął rajd. Rajdowcy mieli do pokonania 6,3 km, a na mecie przy ul. Dworcowej czekał na wszystkich poczęstunek oraz gry i zabawy sportowo ? rodzinne. Zakładana trasa rajdu (ulicami Miłakowa) nie doszła do skutku ze względów bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nie mając możliwości zabezpieczenia zaplanowanej trasy zdecydowaliśmy o pozostaniu przy trasie z I, II, III i IV rajdu wydłużając ją o odcinek drogi do Rycerzewa. Dzięki tej zmianie trasa była łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej atrakcyjna dla uczestników. Podczas spotkania rekreacyjnego na ulicy dworcowej wyróżniliśmy w tym roku ?Wzorowe małżeństwa rowerowe? ofiarowując im kubki na kawę z okolicznościowym nadrukiem: Anna i Krzysztof Tomasz, Iwona i Arkadiusz Zielińscy, Martyna i Radosław Parol, Anita i Waldemar Druszcz, Joanna i Paweł Pająk, Agata i Roman Pietryga, Karolina i Arkadiusz Wróbel, Dorota i Tomasz Kwiatek, Anna i Tomasz Jagosz, Agnieszka i Cezary Klepacki, Małgorzata i Jarosław Zimnik, Joanna i Mariusz Szulim, Maria i Jan Miazga, + Przyjaciółki: Teresa Zbróg i Grażyna Wiżyń.

Organizatorzy rajdu medalami okolicznościowymi wyróżnili:
?Najstarszy Uczestnik Rajdu?– dla p. Jana Miazga (71 l.),
?Najmłodszy uczestnik Rajdu? ? dla Alicję Szulim (2 l.) i
?Najmłodszy ?Samodzielny Uczestnik Rajdu? ? Borys Zimnik (5 lat).
?Słodziak Rajdu? to: Krystyna Kądziela, Filip Mróz, Leon Druszcz, Maksymilian  Kołakowski, Róża Pietryga i Natalia Kwiatek
?Gość Honorowy Rajdu? ? Władysław Kałudziński z AK Olsztyn oraz Tadeusz i Dariusz Mikułan z Tylkowa, Jan Szatybełko, o. Leon Barczak
?Osobowość Rajdu? – Pan Paweł Łapa, Członkowie OSP Miłakowo
?Fotograf Rajdu?– Joanna Bułak i Tomasz Kaczmarczyk

Pozostałe medale okolicznościowe V Rodzinnego Rajdu Rowerowego przyznane zostały zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach sportowych.

Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i biesiadą.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miłakowa Panu  Aleksandrem Gawrylukowi za wsparcie, ponieważ zadanie to było realizowane ze środków budżetu Gminy Miłakowo, a także nasze podziękowanie kierujemy pod adresem  Dyrekcji WBS Jonkowo oddział Miłakowo za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Agnieszka Bulak

patrz – galeria (kliknij zdjęcie)

2016-07-08