Arch. warmińska. VI Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z Parafialnym Dniem Dziecka

W niedzielę 4 czrwca br. w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z Parafialnym Dniem Dziecka, którego organizatorem był parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz ojcowie Franciszkanie. Nasz rajd jak co roku rozpoczynamy wspólną Mszą św. rodzinną po której każdy uczestnik otrzymał identyfikator oraz dziesiątkę różańca. W tym riku w rajdzie udział wzięło 181 zapisanych rowerzystów, którzy przejechali ponad 6 km trasę. Na starcie Gwardian o. Arkadiusz Czaja poświęcił rowery błogosławiąc uczestników rajdu, a Policja pouczyła o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg. Dziękujemy także strażakom z OSP Miłakowa za obdstawę rajdu. Na trasie był z nami Burmistrz Miłakowa ? Pan Aleksander Gawryluk, Prezes Stowarzyszenia Prio-Patria Pan Władysław Kałudziński wraz z małżonką Teresą oraz Pan Zenon Złakowski z Radia Olsztyn, który przygotował felieton z tego wydarzenia.

Na boisku przy ul. Dworcowej czekało na wszystkich wiele atrakcji: medale, losowanie nagród-upominków ufundowanych przez: Urząd Gminy – w ramach zadania realizowanego ze środków gminnych, a także dzięki wsparciu  WBS Jonkowo o/w Miłakowie, Pływalni ?Na fali? w Dobrym Mieście i Sołectwu Pityny.  Swoją obecnością zaczyciła nas Pani Senator Bogusława Orzechowska oraz Radny Rady Powiatu Ostródzkiego Pan Zbigniew Zabłocki.

Zabawy, animacje przygotowane przez artystów sztuki cyrkowej sprawiły wiele radości najmłodszym uczestnikom rajdu. Jednak najcenniejsze jest zawsze spotkanie w gronie przyjaciół spędzając niedzielę aktywnie w gronie rodzinnym, na świeżym powietrzu.

Relacja: Agnieszka Bułak
Foto: Paweł Łapa; Teresa Kałudzińska

2017-06-13

patrz – galeria

 Arch. warmińska. VI Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z Parafialnym Dniem Dziecka.03