Arch. warmińska. Wszyscy na rzecz ostródzkiego PSONI.

Ponad 35 tysięcy złotych zebrano podczas jubileuszowej Wenty Dobroczynnej, którą po raz 20 zorganizowała Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu dobroczynnego trafią do stowarzyszenia zajmującego się niepełnosprawnymi intelektualnie w Ostródzie.

 W olsztyńskiej filharmonii można było licytować m.in. dzieła sztuki lokalnych artystów. Wentę poprowadził Paweł Burczyk. Jednym z darów przekazanych na licytację była wyjątkowa pamiątka po św. Janie Pawle II, którą przekazał ks. infułat Jan Górny. –  W czasie pobytu papieża Polaka w Olsztynie – mówił ks. infułat –  na moją prośbę, Jan Paweł II złożył własnoręczną dedykację na jednej z książek, której byłem wydawcą. Przekazałem tę pozycję z oryginalnym podpisem św. Jana Pawła II na wentę. Dołączyłem do tego dwa różańce otrzymane od papieża. Jeden z roku 2000, a drugi otrzymany od niego w czasie prywatnej audiencji.

Ikonę przekazał na wentę metropolita warmiński, arcybiskup Józef Górzyński, ekskluzywne wieczne pióro małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Produkt firmy Pióra Polskie przekazała również wicepremier Beata Szydło. Były też dary od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchi. Wszystkie zebrane środki trafią do ostródzkiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pomogą przeprowadzić rewitalizację obiektu, którzy przylega do trzech placówek. W ten sposób stworzy się Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Wsparcia. Nie wszystkie koszty związane z tą inwestycją udało się przewidzieć; środki z wenty uzupełnia luki w budżecie.

Z aukcji podczas wenty w sumie pozyskano 20 tys. zł, a biorąc pod uwagę inne zbiórki, choćby loterię fantową, której główną nagrodą była wycieczka do Rzymu ufundowana przez Biuro Turystyczne ?Cezar?, łącznie zebrano ponad 35 tys. zł, które w całości zostaną przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie.  Imprezę zakończył koncert w wykonaniu zespołu „Pectus”.

Imprezę wsparły: Fundacja Stefczyka, Urząd Miasta w Ostródzie, Starostwo Powiatowe w Ostródzie i Urząd Gminy Ostróda oraz Spółdzielnie Mieszkaniowe Pojezierze i Jaroty z Olsztyna i firma Remondis.

Bożena Ulewicz

2018.02.11

info. http://olsztyn.gosc.pl/gal/pokaz/4491657.XX-Wenta-Dobroczynna/20

patrz – galeria