Arch. warszawska. Modlitwa przy figurze Chrystusa „Sursum Corda”.

W Warszawie w kościele Świętego Krzyża i przy stojącej przed nim figurze Chrystusa „Sursum corda” podjęta została modlitwa ekspiacyjna za doznane profanacje.

Do tej modlitwy włączyła się tez Akcja Katolicka Archidiecezji warszawskiej.
http://diak-aw.pl/index.php/424-modlitwa-ekspiacyjna-przy-figurze-chrystusa-sursum-corda

Szanowni Prezesi i Członkowie Akcji Katolickiej,

Wspólnoty katolickie z Polski i z Warszawy włączyły się w  modlitwę ekspiacyjną oraz osłonową dla figury Chrystusa i Bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Są wśród nich między innymi Krucjata Młodych, Rycerze św. Jana Pawła II, Żołnierze Chrystusa, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Bractwo Przedmurza, czy Męski Różaniec Warszawa.  Mobilizacja modlitewna wspólnot jest wskazana i konieczna ponieważ  codziennie około godz. 16.00 przychodzi przed bazylikę kilka osób – aktywistów LGBT i zostają do około godz. 21.00. Generalnie stoją ze swoją sześciokolorową flagą i hasłami wypisanymi na kartonie. Rozmawiają z przechodniami. Ich celem jest ponowne bezczeszczenie figury Chrystusa „Sursum Corda”.

W tym czasie wierni obecni na schodach bazyliki, w porozumieniu z ks. Proboszczem, prowadzą rozważania i modlitwę.

Modlitwa przebłagalna jest głównie  prowadzona w bazylice, ale byłoby dobrze, żeby przed wejściem do kościoła, przy figurze Chrystusa, było kilka – kilkanaście osób, które będą modliły się ( Różaniec św.  lub Koronka do Miłosierdzia Bożego). Chodzi o to, żeby osoby z LGBT widziały, że wierni pilnują swojego Kościoła. Nie należy podejmować z nimi rozmowy. Trzeba modlić się w ich intencji – o nawrócenie. Ks. proboszcz Robert Berdychowski, z którym rozmawiałam o tej sytuacji, powiedział, że aktywiści z LGBT bardzo chcą powtórzyć  profanację figury Chrystusa. Jednak wejście na schody do kościoła pilnuje cały czas kordon Policji. Jeżeli wśród Członków Akcji Katolickiej będą chętni do modlitewnego czuwania, indywidualnie lub w małej grupie, to bardzo prosimy o udział w tej ważnej i koniecznej  mobilizacji w obronie Kościoła. Pamiętajmy, że nasze hasło brzmi: „Odnowić wszystko w Chrystusie”. Szczególnie ważne jest objęcie warty w dniach 3-7 września w godzinach 16.00-21.00, ze względu na nieobecność w Warszawie części osób ze wspólnot męskich wymienionych na wstępie.

W przypadku pytań, proszę o telefon: 608 425 949.

Króluj nam Chryste!!!

Elżbieta Olejnik – prezes

Kazek Sadowski