Arch. wrocławska. 1. III Gala  Oleśnickiego Wolontariatu. 2. Św.Mikołaj z udziałem członka POAK.

W sali widowiskowej BiFK zakończyła się gala „Laury Oleśnickiego Wolontariatu”. To  III edycja tej imprezy, 5  XII  2018 r., podczas której wyróżniono podzielone na kilka kategorii osoby i instytucje, czynnie wspierające najbardziej potrzebujących.

Wśród zaproszonych gości były władze miasta, przedstawiciele instytucji kultury i placówek oświatowych.

Laureaci :

wolontariusz: Agnieszka Wójcik (Oleśnickie Bidy)
młody wolontariusz: Karolina Tomaszewska (Oleśnickie Bidy)
wolontariusz senior: Helena Zielińska(Akcja Katolicka), Janusz Szumski
organizacja: Służby Ratownicze
wydarzenie: V Turniej Futsalowy im. Sebastiana Musiałka (organizator: Stowarzyszenie im. Sebastiana Musiałka Futbalo)
laur honorowy: Anna i Roman Farysiowie (Akcja Katolicka)
laur biznesu: Jadwiga i Piotr Zarzyccy (Intermarche), Joanna i Emeric Cournuaud De Cournuaud (E. Leclerc)

foto: Renata Zielińska, Roman Faryś
filmowanie: Roman Faryś
zapraszamy do obejrzenia filmu na stronie POAK www.ak.olesnica.net.pl

2018-12-10

galeria – patrz

2. Odwiedziny Świętego Mikołaja w Przedszkolu nr 3 w Oleśnicy

W przedszkolu, które od wielu lat angażuje się charytatywnie poprzez występy dzieci w festynach przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy organizowanych przez Akcję Katolicką

Dyrektor Przedszkola nr 3  Pani Elżbieta Kokot wraz z wychowawczyniami w  sześciu grupach  przygotowały piękny dzień pełen radości, uśmiechu, udekorowały sale obrazkami zrobionymi przez dzieci , przygotowały paczki, oraz piosenki  na powitanie Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu pięknych piosenek wykonanych przez dzieci, Święty Mikołaj przypomniał  dzieciom trzy słowa: proszę, dziękuję, przepraszam i kiedy je się mówi   oraz w  jakich okolicznościach . Dzieci obiecały ,że będą często  mówiły te słowa w ciągu roku .

Następnie Święty Mikołaj uczył dzieci piosenki ,,Gdy Pan Jezus był malutki? ?oraz uczył dzieci pokazywania?,,tak heblował, tak piłował i wełenkę zwijał ,nosił wodę ,rąbał drzewo i gwoździe  przybijał.. uśmiechu i radości było     bardzo dużo. Święty Mikołaj gratulował rodzicom tak WSPANIAŁYCH I DOBRYCH DZIECI?powiedziały Mikołajowi ,że bardzo KOCHAJĄ Pana Jezusa, mamusię ,tatusia ,swoje rodzeństwo, dziadków ,Panie z Przedszkola,  koleżanki, kolegów i wszystkich ludzi.

Na koniec każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie z Mikołajem oraz dostało paczkę ze słodyczami?. Dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja na drugi rok, obiecał że przyjedzie jak będą grzeczne, nade wszystko jak będą się modlić do Pana Jezusa rano ,wieczorem ,,Aniele Boże Stróżu mój Ty zawsze przy mnie stój?? oraz podczas niedzielnej mszy świętej i że  będą chodzić na roraty z lampionami

.?.jakiś ten.. Święty Mikołaj.. podobny ..do????  

foto: Joanna Głowacka
tekst: Roman Faryś Prezes POAK Oleśnica
Filmowanie : Marlena Danielak

2018-12-10

galeria – patrz