Arch. wrocławska. Ferie  zimowe 2018  w  parafii  NMP  Matki  Miłosierdzia w Oleśnicy.

 W tym roku przypada wyjątkowa bo 20. rocznica działania w naszej parafii Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. ks. Infułata Franciszka Sudoła. Członkowie POAK w ciągu roku podejmują wielorakie inicjatywy, które służą parafianom i mieszkańcom Oleśnicy. Jedną z nich była organizacja ferii zimowych dla dzieci. Złożyły się na nie wyjazd do parku trampolin oraz zabawa karnawałowa. W czwartek 18 stycznia wraz z opiekunami z Akcji Katolickiej oraz s. Janą dzieci po muzycznej rozgrzewce i wspólnej modlitwie wyruszyły do Wrocławia. Tam w parku trampolin GOJUMP czekało na nie mnóstwo wspólnej zabawy i atrakcji. Park trampolin pozwolił wyszaleć się na sportowo najmłodszym parafianom, którzy tak wiele czasu spędzają na co dzień przed książkami i komputerem. W sobotę 20 stycznia odbyła się zabawa, na którą wedle karnawałowej tradycji, dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie. Zabawa ta połączona była z akcją zbierania starych telefonów komórkowych na szczytny cel pomocy potrzebującym. Pan Roman Faryś, prezes POAK i główny organizator tych zajęć zaprosił br. Wojciecha SAC i wolontariuszkę p. Edytę z fundacji Salvati, którzy odebrali karton znaczków pocztowych stemplowanych oraz 186 zużytych telefonów, a pozyskane dzięki  ofiarodawcom naszej parafii i zregenerowane trafią na misje do Afryki i do Syrii. Po wręczeniu podziękowań naszym gościm i kapłanom, wszystkie dzieci wraz z wychowawcami i wolontariuszami pozowały do wspólnego zdjęcia. Przed rozpoczęciem zabawy p.Edyta zaprezentowała  pokaz slajdów z pobytu w Rwandzie, ciekawie opisując poszczególne zajęcia ,które sama tam doświadczyła.     Tegorocznym inicjatorem i opiekunem duchowym „zimowiska” był ks. Jakub Mazur.

Korzystając z tego, że tą drogą możemy wyrazić naszą wdzięczność, kierujemy ją wobec tych, dzięki którym wszystkie dzieci uczestniczące w feryjnych dniach miały to szczęście skorzystać z wycieczkowej radości i wspólnej zabawy. Dziękujemy za wsparcie finansowe i materialne:Księdzu Proboszczowi Zdzisławowi Paduchowi, Panu Waldemarowi Krzepinie, Panu Wiesławowi Niedzielskiemu, Panu Romanowi Michalcowi, Akcji Katolickiej, KRYSTIAN ALL4OFFICE, Hurtowni Mad, Supermarkietowi Intermarche, Przewozy Autokarowe Turbo -Trans oraz    Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze ,która zakupiła nagrody dla dzieci uczestniczących w różnych konkursach.  Jak co roku wspiera nas finansowo      Urząd Miasta Oleśnica – tym roku otrzymaliśmy dotację od Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Przeciwdziałania Narkomanii /podczas zabawy przeprowadziliśmy pogadankę tzw. ?burzę mózgów? na temat: jakie zagrożenia ?czyhają? na młodych ludzi (np. dopalacze, komputer i telewizja, używki tj. tytoń, narkotyki, alkohol; sekty; zabawa lub wycieczki w nieodpowiednie miejsca. Dziękujemy Kadrze: Pani Alicji Jarosińskiej, Zofii Osuch, Siostrze Janie ks.Jakubowi oraz młodymWolontariuszom  na czele  z Małgorzatą Maciak, Katarzyną Strzelec i Rodzicom, którzy upiekli ciasta. Zdjęcia i filmiki można obejrzeć na stronach www.ak.archidiecezja.wroc.pl oraz  www.ak.olesnica.net.pl

Zarząd Akcji Katolickiej im. ks. Infułata F. Sudoła przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy składa  wszystkim  gorące  podziękowanie .                                Króluj  Nam  Chryste.

2018-01-29

patrz – galeria