Arch. Wrocławska. Pierwszy Męski Różaniec w Oleśnicy w dniu 7 XII 2019 przeszedł do historii?

Zaczęliśmy siać ziarno.

Radujemy się ,że było nas około 90 mężczyzn z Oleśnicy i okolic między innymi z Oławy, Dąbrowy, Twardogóry, Wrocławia ,Dziadowej Kłody i innych miejscowości. Ks. dziekan Zdzisław Paduch już na wstępie zaznaczył ,,dzisiaj rozpoczynamy pielgrzymkę Różańcową Mężczyzn w obronie wiary, obronie życia poczętego aż do naturalnej śmierci, ale także pragniemy modlić się w obronie życia wiecznego abyśmy się nie zatracili byśmy mogli wyprosić wiele łask grzesznikom tym którzy są daleko od kościoła?,,mówił dalej ?,,Chciejmy to uszanować ,że sami mężczyźni  pójdą drogami naszego miasta,   nie przeszkadzajmy im, bowiem jest to ich szczególna misja, misja  modlitwy, misja ofiary, misja może także pewnego nie zrozumienia ale Ci co czynią tak, sami sobie w stopę strzał dają..,,

Po mszy świętej w kościele  NMP Matki Miłosierdzia odmawiając radosną  tajemnicę różańcową przeszliśmy do Bazyliki gdzie adorowaliśmy w  ciszy  Najświętszy Sakrament. Wychodząc z Bazyliki odmówiliśmy Litanię do świętego Józefa, Koronkę do Miłosierdzia Bożego ,śpiewaliśmy pieśni i wysłuchaliśmy konferencji ks. Akolity  Jakuba Waliłko. W kościele NMP Fatimskiej powitał nas    w ciepłych słowach ks. prałat Władysław Ozimek. Po modlitwie do Świętego M. Archanioła, odmówieniu Anioł Pański i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Przyszedł czas na agapę. Szafarze zadbali  przygotowaniu sali, napaleniu w piecu, a ciasto upiekły panie ze wspólnoty różańcowej. Kiełbaski zasponsorowała  firma Gama, które  podały nam panie pod szefostwem Józefy Berety.

Na ręce ks. Proboszcza Jana Kudlika , gorąco podziękowaliśmy wszystkim  gromkimi oklaskami, Podziękowania należą się też mężczyznom ,którzy nieśli feretron, nagłośnie i organizacyjnie zabezpieczali nas w drodze, policji która  dbała o spokojne przejście . Wojtkowi Bartnikowi za przygotowanie organizacyjnie .

DRODZY MĘŻCZYŹNI II Męski Różaniec w dniu 4 stycznia 2020 rozpoczynamy mszą świętą w kościele NMP Fatimskiej idziemy do Bazyliki a kończymy NMP Matki Miłosierdzia   w Oleśnicy. PROSIMY ZAPROŚ. .sąsiada ,kolegę z pracy, syna, teścia, szwagra ,brata ,wnuka.

Prosimy zachęć też do obejrzenia filmu na stronie www.ak.olesnica.net.pl  i spotu filmowego na fejsbuku profil Roman Faryś ,prosimy  prześlij dalej.

MĘŻCZYŹNI  WIERNI  BOGU, RODZINIE I OJCZYŹNIE 

Króluj Nam Chryste

Opr. tekstu , filmowanie i foto Roman Faryś   Akcja Katolicka

2019-12-14

galeria – patrz