Arch. wrocławska. Relacja pielgrzyma-fotoreportera z XXVIII pielgrzymki RODZINY  RADIA MARYJA na Jasną Górę w dniu 14 lipca 2019 roku.

 Na wstępie chciałem podziękować przewodniczącej Koła R. Maryja pani Janinie Szczuraszek z parafii św. Jana i Apostoła i Ewangelisty  w Oleśnicy za zorganizowanie corocznej pielgrzymki. Piszę to imieniu Akcji Katolickiej z parafii NMP Matki Miłosierdzia z Oleśnicy, którą reprezentowali jej członkowie oraz imieniu osobistym za umożliwieniu mi ,pójścia razem z darami podczas mszy świętej na wałach jasnogórskich.

Dało to też możliwość zrobienia zdjęć i z filmowania całej uroczystości, przeprowadzając różne wywiady – REPORTAŻ PIELGRZYMA z miejsca dla nas Polaków świętego jakim jest JASNA GÓRA, gdzie króluje Najświętsza Maria Panna  w wizerunki MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

Bardzo pozytywną cechą Rodziny Radia Maryją jest jej radość z bycia razem jako WSPÓLNOTA. Nie miałem akredytacji/fotografuję i filmuję  już 40 lat/,ale otwartość, życzliwość, poczucie humoru obu stron dało bardzo pozytywne rezultaty. Dzisiaj dzielę z WAMI godziną relacją filmową oraz zdjęciami. Bardzo dziękuję wszystkim ,którzy otworzyli swoje serca i umysły na pytania Romana   z Oleśnicy?.dziękuję służbie medycznej z której sam skorzystałem.

Dla mnie,, człowieka Solidarności bardzo ważne były słowa w homilii ks. bp. Ignaca Deca ,,tak tak -nie nie?, odnoszę to do nas aby być konkretnym w życiu, w działaniu, w świadectwie-aby nie być letnim, albo stać w rozkroku.

Musimy być oddanymi żołnierzami Maryi, która poprowadzi nas do Chrystusa.

Bardzo budująca była duża obecność duszpasterzy-biskupów, kapłanów  oraz ogromna  reprezentacja rządu na czele z premierem Morawieckim, przedstawicielem Prezydenta, parlamentarzystów, wojewodów i  ,,wielka rzeka Kół Radia Maryja?- czuło się JEDNĄ, DOBRZE ROZUMIEJĄCĄ SIĘ RODZINĘ ZATROSKANĄ O NASZĄ OJCZYZNĘ

Jasna Góra dla mnie, to jest Kana Galilejska, już z Rodzicami pielgrzymowaliśmy korzystając           z PKP, później od 1982 roku po zachęcie ks. Tadeusza Farysia /brata mojego/ pielgrzymowałem pieszo z Wrocławia do naszej ukochanej Matuchny. Wraz z Anią, moją małżonką i dziećmi   /Ewunią i Jackiem szyliśmy wraz grupą 6 z Ziemi Oleśnickiej – to były piękne  lata.    Teraz już zdrowie nie pozwala iść pieszo, ale 2-3 razy w roku jesteśmy na Jasnej Górze ,               czy jako Akcja Katolicka, czy Radio Maryja lub ze znajomymi.

Pozdrawiamy jako członkowie Akcji Katolickiej i wierni słuchacze Radia Maryja.

ALLELUJA i do przodu i do roboty?..

KRÓLUJ NAM CHRYSTE

treść, foto i filmowanie: Roman Faryś,  Akcja Katolicka

 p.s...można obejrzeć film i zdjęcia na stronie POAK  www.ak.olesnica.net.pl     e-meil:  farrom@o2.pl
?proszę przekazać dalej?.
…miło będzie mi ,jak Ktoś skomentuje reportaż  oraz podzieli się swoimi odczuciami z pięknej pielgrzymki.
?można ściągnąć sobie zdjęcia i upubliczniać ,zachowując podpis autora zdjęć.

Z Panem Bogiem  Roman

2019-07-24

galeria – patrz