Arch. wrocławska. Reportaż z Siódmego  Orszaku Trzech Króli  z Oleśnicy.

Społeczność Oleśnicy zamanifestowała przywiązanie do chrześcijańskiej wiary i tradycji.

6 stycznia  wierni Kościoła katolickiego obchodzą Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Święto Trzech Króli, które kończy okres Świąt Bożego Narodzenia. Ulicami Oleśnicy, jak co roku, przeszedł tłumny Orszak Trzech Króli.

 Organizatorzy rozdali jego uczestnikom 3 tysiące papierowych koron..Wśród uczestników orszaku znaleźli się m.in.: biskup Andrzej Siemieniewski, przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski, wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina, były starosta oleśnicki Wojciech Kociński. Nie zabrakło sióstr felicjanek, wiele rodzin było z dziećmi,w jednego  z królów wcielił się Wojciech Karasek członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. Dzieci,młodzież,katecheci,rodzice z wszystkich szkół oleśnickich przygotowała barwne ,,stacje orszaku”..,można było napić się gorącej herbaty,którą przygotowała Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE i Stowarzyszenie SIM.

Orszak już na stałe wpisał się w styczniowy kalendarz wydarzeń w Oleśnicy i w ponad 750 innych miejscowościach w Polsce.

Po raz pierwszy ulicami Oleśnicy przeszedł 6 lat temu. Jego organizatorem jest  Fundacja  ?Orszak Trzech Króli? ? stowarzyszenie ewangelizacyjne Koinonia Jan Chrzciciel.

opr: Andrzej Szachnowski i Roman Faryś
foto i filmowanie Roman Faryś
2019-01-11
galeria – patrz