Arch. wrocławska. Spotkanie opłatkowe DIAK.

W sobotę, 26.01.2019r. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Na zaproszenie Zarządu DIAK, mimo złej pogody i nie domagań zdrowotnych, odpowiedziało wielu członków POAK. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Marcina. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Piłat Asystent Kościelny DIAK. W homilii, ks. Łukasz podkreślił znaczenie relacji międzyosobowej zaistniałej w trakcie wielorakich spotkań. Źródłem owocnych relacji jest Bóg. Z nawiązania osobistej relacji z Bogiem, wypływają pozytywne relacje z drugim człowiekiem w Rodzinie, w społeczeństwie, w świecie. Czerpiąc z Bożego źródła, należy  nawiązywać dobre relacje w trakcie każdego spotkania.
Spotkanie opłatkowe zainicjowane przez DIAK, rozpoczęte Eucharystią, wynika z potrzeby serca  ludzi Kościoła jakimi są członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej zatroskani o pomnażanie dobra, stwierdził ks. Łukasz.
Po Mszy św. uczestnicy udali się, do sali nr 5 pod ?4?. Spotkanie opłatkowe rozpoczęto odśpiewaniem kolędy ?Wśród nocnej ciszy? przy akompaniamencie gitary i  harmoniki ustnej. Następnie ks. Łukasz Piłat odczytał fragment  Ewangelii św. Łukasza i pobłogosławił opłatki, materialne symbole dobrych relacji, którymi uczestnicy podzielili się, składając między sobą, noworoczne życzenia. W trakcie spotkania przy stole, w miłej i serdecznej atmosferze, uczestnicy dzielili się uwagami dotyczącymi planowanej działalności Akcji Katolickiej, zapisanej w projekcie Kalendarium DIAK na 2019 r. Przy noworocznym, już nie wigilijnym stole, nie zabrakło smacznych ciast domowego wypieku, słodyczy, dobrej kawy i herbaty. Pokrzepieni ?na ciele? uczestnicy z radością odśpiewali wiele tradycyjnych kolęd, a także nowych pastorałek, zaproponowanych  przez przygrywającego na gitarze, Staszka Stembalskiego, którego wspierał dźwiękiem organek, grajek ? amator, Prezes ? senior DIAK.
Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem kolędy ?Oj maluśki, maluśki?? ze zwrotką wg Jana Pawła II:

A jak się to śpiwanie, śpiwanie,
już sprzykrzyło komu,
To niech wstaje, weźmie kapotę
i wraca do domu.

Eugeniusz Kaźmierczak

Więcej relacji ze spotkania
vide DODATEK DOLNOŚLĄSKI Gazeta Polska codziennie z 28/01/2019

foto i  filmowanie Roman Faryś
oraz na stronie  www.ak.olesnica.net.pl   – do obejrzenia film ze spotkania…zapraszamy

2019-01-30

galeria – patrz