Arch. wrocławska. Stańmy wspólnie pod Krzyżem naszego Pana!

Oleśniczanie z trzech parafii jadą również do Inowrocławia. Organizatorem jest Rycerstwo Niepokalanej,wspomagają wspólnoty w tym Akcja Katolicka.

Wyjeżdżamy 14 września o godzinie 5.00 z parkingu przy ul. Wałowej.

Po wspólnej modlitwie na lotnisku  po godzinie 22.00 jedziemy na nocleg do Torunia.

15 września w niedzielę po śniadaniu zwiedzamy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji,w południe uczestniczymy w Mszy św. Po obiedzie jedziemy nad tamę w miejsce gdzie został wrzucony ks. Jerzy Popiełuszko. Wracamy w niedzielę około 21

Koszt 151 zł od osoby w tym przejazd,nocleg ,śniadanie,obiad i nocleg. Zapisy u pani Helenki tel.500 413 339.

 informacje podał Roman Faryś Akcja Katolicka.. planowany jest reportaż filmowy z Inowrocławia

KRÓLUJ NAM CHRYSTE

zapraszam na:  www.ak.olesnica.net.pl

 tam jest wszystko?..
Polska pod krzyżem
dziękujemy
Błogosławionego dnia

Roman i Ania Faryś z Oleśnicy Akcja Katolicka

======================

Intencja parafian na 14 września 2019 wypowiedziana  pod Krzyżem Misyjnym

W duchowej łączności z wszystkimi uczestnikami wielkiej modlitewnej akcji  ?Polska pod Krzyżem?, stajemy tutaj w pokorze pod Krzyżem Misyjnym naszego Pana Jezusa Chrystusa, w Parafii p.w. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, by uczestniczyć w duchowym dziele pokuty i moralnej odnowy, w walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację, a także by wyrazić sprzeciw wobec szerzących się antychrześcijańskich ideologii, publicznych bluźnierstw, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych.

Chcemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, by była wierna  Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi Chrystusowemu.

Chcemy prosić Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych, chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu.

============================

Apel Biskupa Włocławskiego o włączenie się w akcję ?Polska pod Krzyżem?
Stańmy wspólnie pod Krzyżem naszego Pana!
Drodzy Bracia w Kapłaństwie!

Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej  modlitwy w intencji Ojczyzny. Po pięknym świadectwie wiary, jakim była ?Wielka Pokuta? oraz ?Różaniec do granic?, tym razem zostaliśmy zaproszeni, aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana, aby uczynić Go centrum naszego życia osobistego i społecznego

Zwracam się z apelem o włączenie się w to wydarzenie w swoich parafiach!

Niech z całą mocą popłynie z naszych wspólnot błagalne wołanie do Boga o Jego pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają! Weźmiemy w ten sposób udział w duchowej walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację, a także wyrazimy sprzeciw wobec mnożących się profanacji, szyderstw i zniewag świętych znaków chrześcijaństwa.

Proszę Księży Proboszczów, aby po Mszy św., w dniu 14 września, udali się wraz z wiernymi do misyjnego krzyża. Niech zabrzmi tam stosowna pieśń, litania do Krzyża Świętego, Koronka, dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.

 W miarę możliwości już przed Mszą św. adorujmy – choćby przez pół godziny – Najświętszy Sakrament.
W ten sposób złączymy się z uroczystościami odbywającymi na lotnisku we Włocławku.

Historia naszego narodu, tak bardzo naznaczona cierpieniem, męczeństwem, ale również heroiczną wiarą przynagla nas, aby, tak jak nasi Ojcowie w chwilach próby, wpatrywać się w krzyż Chrystusa, wołając: ?Wybaw nas Panie!?.

Przygotujmy naszych parafian do tego wydarzenia podając dużo wcześniej właściwe informacje i zmobilizujmy wiernych do licznego w nim udziału.

14 września bądźmy razem pod krzyżem, ?na którym zawisło Zbawienie świata?.

Proszę także, Księży Proboszczów, aby zgłaszali udział swoich parafii w akcji        ?Polska pod Krzyżem? poprzez stronę internetową  www.polskapodkrzyzem.pl

+ Wiesław Mering
Biskup Włocławski