Arch. wrocławska. ?Św. Jadwiga nauczycielką miłosierdzia?.

W niedzielę, 16.10.2016r. odbyły się centralne uroczystości odpustowe św. Jadwigi w Trzebnicy. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się już 14. października i przeżywane były pod hasłem: ?Św. Jadwiga nauczycielką miłosierdzia?.

W uroczystej Mszy św. wzięli udział biskupi wrocławscy z ks. Abp. Józefem Kupnym i kard. Henrykiem Gulbinowiczem na czele, matki generalne zgromadzeń sióstr jadwiżanek i boromeuszek, prowincjał salwatorianów Piotr Filas, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, władze lokalne z burmistrzem Markiem Długozimą, członkowie Akcji Katolickiej oraz liczni wierni z archidiecezji wrocławskiej i sąsiednich.

Podczas uroczystej Mszy Świętej został inaugurowany Rok Jadwiżański związany z przypadającą w przyszłym roku 750. rocznicą kanonizacji św. Jadwigi. Metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny ogłosił go dla trzech dolnośląskich diecezji: wrocławskiej, legnickiej, świdnickiej. Zakończy się on dokładnie za rok. Czas ten ma służyć ożywieniu kultu Patronki Śląska a także pielgrzymowaniu do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Jadwigi. Jest on okazją, byśmy od świętej nauczyli się wyobraźni miłosierdzia, podkreślił Ks. Arcybiskup.

Po Mszy św. ulicami miasta przeszła procesja z relikwiami św. Jadwigi. Jak co roku w niedzielnej uroczystości uczestniczyły delegacje Akcji Katolickiej, wraz z pocztem sztandarowym, z Wrocławia, Oleśnicy, Trzebnicy i innych miejscowości.

ek
zdjęcia: Roman Raryś

zdjęcia

film

Inne teksty:

Niedziela; Gość; Radio Rodzina 1; Radio Rodzina 2