Archidiecezja Warmińska. Uroczystość Chrystusa Króla, święto Akcji Katolickiej.

            Uroczystość Chrystusa Króla, święto Akcji Katolickiej, Diecezjalny Instytut AK archidiecezji warmińskiej świętował w POAK w Klewkach. Mszy św. przewodniczył ks. abp Edmund Piszcz, który erygował  nasze stowarzyszenie na obszarze diecezji w roku 1996. W uroczystej liturgii towarzyszyli mu proboszcz parafii ks. Jerzy Banul i diecezjalny asystent kościelny ks. dr Marcin Bałdyga.

            W swojej homilii hierarcha podkreślał jak bardzo ważne jest  święto dla wszystkich katolików. Wyjaśnił również właściwe znaczenie nadawania Jezusowi tytułu królewskiego. Chrystus w całej swojej nauce często mówił o Królestwie Bożym i choć nigdy ostatecznie tego nie zdefiniował, to z tego co czynił można było wywnioskować, że królestwo to jest służenie drugim ? w duchu miłości, związanej z poświęceniem i wiernością dla czyjegoś dobra. Na zakończenie tej części uroczystości podziękowanie i życzenia  księdzu arcybiskupowi z okazji 90. rocznicy urodzin złożyli prezes Zarządu DIAK Wojciech Ruciński i prezes Zarządu POAK Stefan Ruchlewicz.

            Po Mszy św. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie członków Akcji Katolickiej z terenu archidiecezji. Na scenie  wystąpiły dzieci z przedszkola w Klewkach i ze szkoły w Szczęsnem – laureaci gminnego przeglądu pieśni patriotycznej. W obchodach święta patronackiego Akcji Katolickiej udział wzięli wojewoda Artur Chojecki, starosta Andrzej Abako, kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki. [bu]

2019-11-25

galeria – patrz