Członkowie AK w Marszu dla Życia po ulicach Zielonej Góry

W dniu 30. marca, w niedzielę uczestniczyliśmy w Marszu dla Życia, który poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego w kościele pw Najświętszego Zbawiciela. W trakcie Eucharystii kazanie wygłosił ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina. Później przeszliśmy w barwnym korowodzie kilka kilometrów pod pomnik bł. Jana Pawła II, stojący przy kościele pw. Ducha Świętego.

Choć AK nie była w komitecie organizacyjnym Festiwalu Życia a także Marszu, to corocznie nasi przedstawiciele są widoczni podczas tej barwnej imprezy. Jako ludzie Kościoła jesteśmy za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci i nasza obecność na Marszu jest traktowana przez nas w sposób naturalny. Na tegorocznym Marszu skandowaliśmy hasło: ?Kto w rodzinie ? ten nie zginie! Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom Marszu a parasole z logiem AK, niesione nad naszymi głowami, chroniły nas przed nadmiernym słońcem.

Na placu przed kościołem pw. Ducha Świętego ponownie stanęło Miasteczko Życia gdzie można było wyrazić swoją radość z obecności na Marszu, oddać krew, zarejestrować się w bazie dawców szpiku, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, spotkać wartościowych ludzi, zainteresować się ofertą Zespołu Szkół Katolickich a także poczęstować się wojskową grochówką i ciastem.

Ryszard Furtak, sekretarz DIAK

zobacz galerię
OLYMPUS DIGITAL CAMERA