Diec. bielsko-żywiecka. Moja Ojczyzna – Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.

12 listopada 2015 r. , tuż po Święcie Niepodległości, odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej. W przeglądzie, jednym z największych  parafialnych przeglądów w całej diecezji bielsko-żywieckiej, uczestniczyło 236 dzieci i młodzieży; 8 grup z przedszkoli, 10 grup ze szkół podstawowych, 4 gimnazja i liceum. Przesłuchania odbywały się w sali kinowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej.  Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkola, a wśród nich na szczebel diecezjalny komisja wytypowała grupę V z Przedszkola nr 55 i trio z Przedszkola 54. Trzeba zaznaczyć, że przedszkolaki to praktycznie 5-latki, ale nauczyciele postarali się o dobre ich przygotowanie, a także przebranie w ładnie prezentujące się stroje. Te najmłodsze dzieci bardzo przeżywają, że na sali znajdują się rodzice i dziadkowie więc często machają do  rodziców lub wołają mamę.

Pięknie wyśpiewane pieśni ?Warszawo ma? i ?Moja Ojczyzna?  przez Aleksandre Pyś oraz ?Piechota? i ?Rozkwitały pąki białych róż? przez  Olgę Krzemieńską ze Szkoły Podstawowej 36 pozwoliło im przejść na dalszy etap przeglądu.  Zespół ?Antyrama? z Liceum nr 6  nie miał konkurencji, ale przepiękne wykonanie pieśni  przez licealistki zostało nagrodzone gromkimi brawami i zakwalifikowanie na szczebel diecezjalny. Licealistki zostały przygotowane przez panią Aleksandre Kluz, która w poprzednich przeglądach mogła cieszyć się zdobyciem przez jej wykonawców wysokich  miejsc na szczeblu diecezjalnym. Na XV Przeglądzie uczennica pani A. Kluz zdobyła nagrodę grand prix, którą ufundowała pani euro poseł Wiśniewska, a był to wyjazd do Brukseli.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej otrzymał dofinansowanie z Gminy Bielsko-Biała, co pozwoliło na ufundowanie nagród dla uczestników przeglądu.

Irena Olma, Prezes POAK

patrz ? galeria

Diec. bielsko-żywiecka. Moja Ojczyzna - Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek._02

2015-11-16