Diec. bielsko-żywiecka. Opłatek Akcji Katolickiej.

Dnia 12 stycznia 2019 r. odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej.

W tym roku spotkaliśmy się w  gościnnej Parafii w Gierałtowicach.  Najpierw uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. bpa Tadeusza Rakoczego w koncelebrze z ks. asystentem DIAK Tadeuszem Borutką i asystentami POAK.

Na początku ksiądz Proboszcz Wiesław Józwiak przywitał wszystkich przybyłych członków Akcji Katolickiej i gości. Wyraził radość  z tego, że gości diecezjalną Akcje Katolicką.  Homilie wygłosił ksiądz Biskup. Mówił min, że nasz naród od ponad 1050 lat podąża za Chrystusem, ale jest też inny pochód, który pociąga w kierunku zła. Zwrócił się do AK mówiąc: to co wy czynicie jest dobrem. Przez nasze zaangażowanie apostolskie mamy wskazywać na Chrystusa, aby On wzrastał, a my mamy się umniejszać. Żeby tak się stało trzeba wiary i świętości, aby być świadkiem Chrystusa w swoich środowiskach. Tylko człowiek dbający o własną doskonałość może pociągać do Chrystusa innych.

Na zakończenie Mszy św.  zostały wręczone medale Pro Consecratione Mundi (za świadectwo spójności wiary i życia) przyznane przez Zarząd DIAK dla ks. Jana Goryla proboszcza  parafii w Pietrzykowicach, ks. Franciszka Kuligi  proboszcza parafii w Wilkowicah  oraz dla małżeństwa   Joanny i Andrzeja Surzyckich zasłużonych członków Akcji Katolickiej w Cieszynie.

Po Mszy św. Pani prezes POIAK Teresa Kukieła zaprosiła wszystkich na spotkanie przy stole w Domu Kultury, gdzie połamaliśmy się opłatkiem, posililiśmy się przygotowanym pysznym posiłkiem , a potem rozpoczęło się kolędowanie.

W spotkaniu uczestniczył Biskup Tadeusz Rakoczy, asystent diecezjalny  i asystenci parafialni Akcji Katolickiej oraz wójt gminy, radni gminy, sejmiku małopolskiego, senatorowie, sołtys.

Był to przepiękny czas wspólnego spotkania ludzi Kościoła i przeżywania jeszcze  czasu Bożego Narodzenia.

Irena Olma

2019-01-15

galeria – patrz