Diec. bielsko-żywiecka. Spotkanie integracyjne.

Dnia 1 października 2016 r. w Jeleśni odbyło się spotkanie integracyjne członków Akcji Katolickiej i ich rodzin. W spotkaniu uczestniczył biskup senior Tadeusz Rakoczy, który na początek spotkania sprawował Eucharystie w tamtejszym parafialnym kościele św. Wojciecha.

?Ludu kapłański, ludu królewski, ludu Boży? Tak ks. Biskup zwrócił się do członków Akcji Katolickiej obchodzących 20-lecie istnienia AK w naszej diecezji. Ksiądz Biskup powiedział, że modli się w naszej intencji, o rozwój duchowy i wzrost liczebny. Nawiązując do Ewangelii z dnia mówił, ze budowanie Królestwa Bożego polega na walce ze złem, z szatanem. Dziś zło panuje w całym świecie i trwa walka zła z odkupieńczą misją Jezusa. Dalej ks. Biskup mówił, że Akcja, Katolicka jest zakorzeniona w nauce Kościoła i w ten sposób uczestniczy w życiu Kościoła, ewangelizuje wszystkie obszary życia społecznego, nie stając się partią polityczną.

Biskup dał wskazówki na przyszłość, min. aby być świadkami Chrystusa w parafiach i środowiskach, chronić życie, kształtować postawy rzetelności, pracowitości i uczciwości ,także w młodym pokoleniu. Widząc naszą pięknie wyremontowana Starą Plebanie powiedział: ? Wykorzystujcie też tą starą plebanie, niech ona będzie prawdziwym centrum życia społecznego i religijnego.? Na zakończenie Ks. Biskup zachęcał, abyśmy doceniali modlitwę różańcowa w naszej formacji.

Po Mszy św. przeszliśmy przed Starą Plebanię, gdzie ks. Biskup poświęcił rzeźbę Chrystusa Frasobliwego ufundowaną przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Macieja w Andrychowie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie uczestnicy spotkania mogli porozmawiać przy poczęstunku, upiec sobie kiełbaski przy ognisku i posłuchać muzyki kapeli góralskiej z Krzyżowej.

Irena Olma

patrz -galeria (kliknij zdjęcie)

2016-10-05