Diec. ełcka. Depesza: Rozpoczęcie lata z Chrystusem na Mazurach, rekolekcje ewangelizacyjne w Giżycku.

Rekolekcje ewangelizacyjne w Giżycku- zaproszenie  (28 ? 30 czerwca 2017 roku)

 W związku z zbliżającymi się uroczystościami rozpoczęcia Lata z Chrystusem na Mazurach, w dniach od 28 czerwca do 1 lipca b.r. odbędą się w Giżycku rekolekcje ewangelizacyjne.

Na zaproszenie Akcji Katolickiej z par. św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku przeprowadzi je sercanin ks. Michał Olszewski, Dyrektor Grupy Medialnej Profeto, znany ewangelizator i rekolekcjonista, były egzorcysta i misjonarz miłosierdzia. Tematem rekolekcji będzie List papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia: „Misericordia et Misera – Miłosierdzie i nieszczęśliwa.

Rekolekcje będą głoszone dwukrotnie w ciągu dnia: w par. św. Brunona (o godz. 10-tej) i w par. św. Maksymiliana Kolbe (o 18:00). Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyjęcia zaproszenia i wzięcia udziału w rekolekcjach.

Lato z Chrystusem na Mazurach

LATO Z CHRYSTUSEM NA MAZURACH ? ZAPROSZENIE DO GIŻYCKA (zapowiedź)

Jak co roku na pierwszą sobotę i niedzielę lipca (1 i 2 lipca) św. Brunon zaprasza na uroczystości do Giżycka.

Na historycznym wzgórzu, gdzie święty wraz z grupą misjonarzy poniósł w roku 1009 męczeńską śmierć, odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach oraz kultem św. Brunona w Giżycku. Przedsięwzięcie, które jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem, od ośmiu lat licznie gromadzi giżycczan, odwiedzających Mazury turystów oraz żeglarzy, na wspólnej Mszy św., po to, aby powierzyć Bogu czas letniego wypoczynku.

Na wzgórzu św. Brunona zostanie zaprezentowany spektakl ewangelizacyjny pt.: Wielki Tryumf Maryi w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Będzie to wielkie maryjne widowisko plenerowe, przygotowane z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich, 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 25-lecia Diecezji Ełckiej. Odbędzie się również koncert uwielbienia a z Maryją Królową Pokoju, który poprowadzi Leopold Twardowski z zespołem Poznańskie Wielbienie. Podczas trwania uroczystości, na wzgórzu św. Brunona stanie Ołtarz Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wydarzenia ubogacą swoją obecnością żeglarze, w zacumowanych na jeziorze Niegocin jednostkach pływających a także delegacja z zaprzyjaźnionego z Giżyckiem niemieckiego Kwerfurtu, na czele z proboszczem z par. św. Brunona Heinzem Wernerem i Bractwem Świętego Brunona.

W czasie Eucharystii biskup ełcki poświęci cumujące na jeziorze żaglówki i w ten sposób rozpocznie z Bogiem sezon żeglarski w Krainie Tysiąca Jezior Mazurskich.

Wydarzeniom drugiego dnia uroczystości będzie towarzyszyć poświęcenie Tablicy Żołnierzy Wyklętych, Ronda im. św. Jana Pawła II oraz pomnika upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski.

Uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach poprzedzą kilkudniowe rekolekcje ewangelizacyjne, poprowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, dyrektora ewangelizacyjnego portalu Profeto.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawują: bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i p. Wojciech Iwaszkiewicz, Burmistrz Miasta Giżycka. rr

rekolekcje ewangelizacyjne plakat2017-06-21