Diec. ełcka. Akcja Katolicka w Węgielsztynie z osobami samotnymi.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w niedzielne popołudnie, 15 grudnia 2019 r., członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Węgielsztynie przygotowali spotkanie dla osób samotnych z terenu tutejszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w ich intencji w miejscowym kościele parafialnym, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. dr Zbigniew Chmielewski, proboszcz w Węgielsztynie, a zarazem asystent kościelny POAK.  W homilii ks. Chmielewski wskazał, że tak naprawdę te osoby nie są samotne, ponieważ mają w swoim zasięgu tych, którzy zadbali o przygotowanie tego spotkania. Ponadto stwierdził, że wszystkim ?samotnym? towarzyszy sam Jezus.

Dalsza część spotkania miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Węgielsztynie. Rozpoczęła się od modlitwy, złożenia życzeń i wspólnego łamania się opłatkiem w duchu wzajemnej życzliwości.
Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie, które wyreżyserowała s. Urszula Bogucka. Członkowie Papieskich Dzieł Misyjnych wręczyli zebranym drobne upominki w postaci figurek Jezusa na sianku.Organizatorzy zadbali także o przygotowanie wielu potraw wigilijnych. Przy wspólnym stole uczestnicy spotkania śpiewali kolędy.

Najpiękniejszym podziękowaniem dla organizatorów były stwierdzenia, że takiej imprezy w Węgielsztynie jeszcze nie było. To zainspirowało do następnych tego typu spotkań z innych okazji.

dr Zbigniew Chmielewski

2019-12-16

galeria -patrz