Diec. koszalińsko-kołobrzeska. Powitanie wakacji ? letnie półkolonie.

Tygodniowe letnie półkolonie na stałe wpisały się w tradycję POAK przy parafii katedralnej w Koszalinie. Wypoczynek dla dzieci organizowany przez członków AK cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy z roku na rok powiększająca się liczba uczestników.

Tym razem wypoczynek zorganizowany został pod nazwą ?Powitanie wakacji? i trwał od 07 do 13 lipca 2014r. Młodzi mieszkańcy Koszalina w wieku szkoły podstawowej przez 7 dni korzystali z licznych atrakcji, które czekały na nich zarówno w mieście, jak i poza jego granicami.

W tym roku odwiedziliśmy m.in. wioskę labiryntów i źródeł w Paprotach oraz Park rozrywki Leonardia pod Darłowem, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach, grach i zabawach edukacyjnych na świeżym powietrzu.

Mamy za sobą, dla niektórych pierwszą w życiu, mini wyprawę żeglarską, podczas której uczyliśmy się podstaw żeglowania. Po przyswojeniu niezbędnej wiedzy, wraz z załogą wyruszyliśmy w mini rejs dezetą na otwarte wody, wspólnie ?zmagaliśmy się z żywiołem? podśpiewując szanty. Nauczyliśmy się wiązać węzły, pływaliśmy pontonem motorowym i statkiem ?Mila?.

W dzień sportu, poznając zasady zdrowej rywalizacji, konkurowaliśmy ze sobą na boisku, grając w piłkę nożną, unihokeja i gry zręcznościowe. Najlepszym graczom i bramkarzom zostały wręczone zasłużone dyplomy.

W dzień kultury dowiedzieliśmy się, jak wygląda teatr od tej drugiej, nieznanej dla zwykłego widza strony (pracownia z rekwizytami, salka prób itp.) oraz wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych.

Tydzień niezapomnianych wrażeń zakończył się w niedzielę. Ostatni dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w katedrze, a następnie wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi udaliśmy się na Górę Chełmską,  gdzie, dzięki gościnności Sióstr Szensztackich, wspólnie bawiliśmy się do godzin wieczornych. Konkursom i zabawom przy ognisku nie było końca. Najbardziej wytrwali otrzymali dyplomy i drobne upominki, których nie zabrakło również dla rodziców.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z dobroci serca pomogli nam w organizacji półkolonii dla dzieci.

Siedem dni pełnych wrażeń i nowych przyjaźni, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Do zobaczenia za rok.

Agnieszka Pluta, POAK przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie

patrz – galeria
SONY DSC

2014-08-07