Diec. pelplińska. XVII Marsz dla Życia w Chojnicach.

9 kwietnia  z udziałem księdza Biskupa pelplińskiego R. Kasyny odbywał się tegoroczny  XVII Marsz dla życia ulicami Chojnic (diec. pelplińska), który jak co roku rozpoczął się w kościele Matki Bożej Królowej Polski.

Organizatorem chojnickiego marszu jest  POAK przy parafii Matki Bożej Królowej Polski. Jak każdego roku po  nabożeństwie  pokutno-przebłagalnym  bardzo wielu uczestników podjęło duchową  adopcję dziecka poczętego-modlitewny ratunek dla dzieci zagrożonych aborcją. Następnie w procesyjnym marszu wyruszyliśmy na Mszę św. odpustową do kościoła Zwiastowania NMP. Po drodze w domu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej  przy ul. Ogrodowej 18  ks. Biskup dokonał poświecenia i otwarcia okna życia, kolejnego ratunku dla dzieci niechcianych. Siostry Franciszkanki mają duże doświadczenie w ratowaniu dzieci, gdyż przez wiele lat prowadziły dom samotnej matki ratując dużo dzieci od śmierci.  Ksiądz Biskup również przewodniczył i wygłosił Słowo Boże podczas Mszy św.

Gościem marszu była Pani dr Aleksandra Kicińska (z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)-matka gromadki dzieci i lekarz, która leczenie niepłodności opiera na metodach naturalnych, na rozpoznaniu cyklu  zaprogramowanych w kobiecie  przez Stwórcę.

W tegorocznym marszu uczestniczyło ok. 450 osób. Licznie szli  kapłani,ludzie młodzi, wielu z małymi dziećmi, ludzie schorowani, doświadczeni kalectwem, duchowni i siostry zakonne. Niesiono transparenty, a dzieci z radością powiewały balonikami.

Janina Kłosowska

2018.04.16

patrz – galeria