Diec. radomska. X Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa.

W sobotę, 11 lipca na Jasną Górę przybędzie po raz 10.

Pielgrzymi na ten dzień przybędą z różnych miejsc w Polsce. Z Radomia już po raz czwarty można pielgrzymować z radomską Akcją Katolicką. Grupa organizowana pod patronatem stowarzyszenia wyjedzie na pielgrzymi szlak 8 lipca, by po trzech dniach dołączyć w Częstochowie do  kilkudziesięciu grup z całego kraju.

Punktem kulminacyjnym są uroczystości na Jasnej Górze. W tym roku odbędą się w sobotę, 11 lipca. Wszystkie grupy zbiorą się przy archikatedrze częstochowskiej o godzinie 10.00. Po wspólnej modlitwie zostanie zawiązana wspólnota pielgrzymkowa i wygłoszone świadectwa przez przedstawicieli poszczególnych grup. Słowo do zgromadzonych wygłosi bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Udzieli on także błogosławieństwa na ostatni odcinek drogi. W zwartej kolumnie wszyscy uczestnicy przejadą pod Szczyt Jasnogórski. O godz. 13.00 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana dla wszystkich pielgrzymów, Msza święta.

Szczegóły uczestnictwa w pielgrzymce, zapisy, regulamin i karta uczestnictwa na stronie: http://ak.radom.pl/index.php?id=74. Zapisy także pod nr tel. 604 403 843

Zapisy ruszyły rusz się i TY 🙂 – Ilość uczestników ograniczona.
kliknij – powiększ
Plakat rowerowa 2015.1
pozdrawiam pielgrzymkowo – rowerowo – Jerzy Skórkiewicz
2015-06-21