Diec. Sandomierska. Akcja Katolicka przy Relikwiach Krzyża Świętego.

Ponad tysiąc osób, członków Akcji Katolickiej i sympatyków stowarzyszenia, zgromadziło się w piątek 20 września br. na nocnym czuwaniu na Świętym Krzyżu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 u podnóża Świętej Góry, przy pomniku Trzech Krzyży przypominającym ?Golgotę wschodu?. Zebranych pielgrzymów powitali Ojcowie Oblaci – kustosze Relikwii Świętego Krzyża, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej z Sandomierza oraz bp senior Edward Frankowski. W miejscu tym zostały złożone kwiaty i znicze oraz wspólnie odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pomordowanych obrońców Ojczyzny. Następnie przedstawiciele Akcji Katolickiej diecezji radomskiej poprowadzili Drogę Krzyżową, aż do samego Sanktuarium Krzyża Świętego. O godzinie 23.00 po godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, której szczególną intencją była troska o nowe powołania kapłańskie, Mszę św. wraz z diecezjalnymi i parafialnymi asystentami Akcji Katolickiej sprawował i homilię wygłosił ks. biskup Edward Frankowski. Oprawę Mszy świętej przygotowała diecezja sandomierska. Przewodnią myślą homilii była troska o obronę i dostrzeganie Krzyża św. w naszym codziennym życiu. Po Mszy św. i adoracji Relikwii Krzyża Świętego rozpoczęło się dalsze modlitewne czuwanie, które poprowadzili członkowie AK diecezji Kieleckiej.

Było to już dwunaste międzydiecezjane czuwanie Akcji Katolickiej na Św. Krzyżu, które wspólnie przygotowały DIAK z Sandomierza, DIAK z Kielc i DIAK z Radomia.

Inf. Biuro DIAK Sandomierz

2019-09-21

patrz – galeria