Diec. sandomierska. Wakacyjny dzień skupienia i Rada DIAK.

Jak co roku w ostatnią sobotę wakacji odbył się dzień skupienia i rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Miejscem spotkania było: Diecezjalne Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej ?Quo Vadis? w Sandomierzu.

W programie obok Eucharystii, która stanowiła centrum spotkania, wspólnych modlitw, wygłoszone zostały dwie konferencje, których przewodnią myślą była ? Godność człowieka i wartość ludzkiej pracy na podstawie tekstów Biblijnych. Konferencje wygłosił ks. dr Rafał Kułaga.

W drugiej części spotkania odbyło się spotkanie Rady DIAK, podczas którego dokonano wyboru Zarządu sandomierskiej AK. Nowymi członkami zostali: P. Krzysztof Pawlik z Baranowa Sandomierskiego, p. Barbara Brzeska z Włostowa, p. Teresa Kwiatkowska z Malic, p. Maria Kasak z Trzesni, p Teresa Partyka ze Stalowej Woli, p. Janusz Gierada z Modliborzyc, p. Bożena Kapuściak z Tarnobrzegu, p. Anna Pobrotyn ?Różalska z Gierczyc.

Następnie omówiono sprawy wyjazdu na II Ogólnopolski Kongres Akcji Katolickiej, który odbędzie się w dniach od 17 do 20 września w Krakowie.

Podjęto też dyskusję na temat zaangażowania się członków AK w przyjęcie młodzieży, która przyjedzie na Światowe Dni Młodych do Polski, jak również pomoc naszej młodzieży w tym spotkaniu z Papieżem.

Tegoroczny dzień skupienia zgromadził koło 70 członków AK, którzy przybyli niemal z każdego oddziału parafialnego.

kliknij – powiększ

IMG_5308  IMG_5313

IMG_5315

2015-09-03